Konu:Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın yaptığı açıklamasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:38
Tarih:20/12/2018


Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın yaptığı açıklamasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Sayın Başkan, bakınız, bir suçluluk psikolojisinin bir dışa yansımasını gördük. Ya, Fikri Işık kim? 15 Temmuz gecesi bu hain darbe girişiminin püskürtülmesi için darbe girişiminin ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, ilgili bakanlarımızla sabah saat on bire kadar, on ikiye kadar bir dakika boş durmadan mücadele eden ve bu hain girişimin akamete uğratılması için Millî Savunma Bakanı olarak her türlü gayreti gösteren arkadaşınız. Ve bu gayretin sonucunda da Allah'a hamdolsun bu akamete uğramıştır, bütün bir milletin sokağa çıkması ve tek yumruk olması sayesinde bu akamete uğramıştır. En son Fikri Işık'ın belki en önemli...

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Sayın Başkan, bitirmek istiyorum, lütfen.

BAŞKAN - Lütfen sataşmaya da yol açmadan toparlayın.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Fikri Işık'ın bu darbe girişimindeki belki en büyük hizmeti de en son, bu hain FETÖ'cü teröristler darbenin başarısız olduğunu anladıkları anda Akıncı Üssü'nden 3 tane CASA uçağıyla kaçmak için teşebbüste bulundu ve onu ben haber alır almaz Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla irtibata geçtik ve pistleri bombalatarak bu hainlerin kaçmasını engelledik. Şu anda bu hainler adalete hesap veriyor. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Hayır, bitireceğim Sayın Başkanım. Sayın Başkanım, lütfen, son bir cümle...

BAŞKAN - Son bir cümleyle toparlayın Sayın Işık.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Sayın Başkanım, bakınız, eğer siz bu adama FETÖ'cü derseniz, bu adam da, Fikri Işık da sizi mahkemeye verir, yargı da sizin haksız yere bu ifadeyi kullandığınızı tescil eder ve sizi tazminata mahkûm eder. Ya, Haydar Bey, niye bunu gündeme getirdin?

BAŞKAN - Teşekkürler Sayın Işık.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Peki, teşekkürler. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)