Konu:1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası vesilesiyle "112" acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi gerektiğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:27
Tarih:06/12/2018


1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası vesilesiyle "112" acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi gerektiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

İSMAİL KAYA (Osmaniye) - Teşekkürler Sayın Başkanım.

1-7 Aralık tarihleri arasında anılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası önemli ve bir o kadar da duyarlı olmamız gereken, başımıza her an neler gelebileceğini bize hatırlatan bir haftadır.

Ülkemizi dünyaya örnek gösterilen bir düzeye ulaştıran hava ambulansı hizmetleriyle uzak mesafeler kısalmış, organ nakli ve hızlı müdahaleyle can kayıplarının ve sakatlıkların önlenmesinde büyük aşama kaydedilmiştir.

Üzerinde durmamız gereken en önemli konulardan biri de lütfen, trafikte ambulanslarımıza yol verelim. Bu bizim bir vatandaşlık görevimizdir. Yine, lütfen, gereksiz yere 112 acil hattını meşgul etmeyelim. Unutmayalım ki hepimiz bir gün ilk yardıma ihtiyaç duymak zorunda kalabiliriz.

Bu vesileyle acil sağlık hizmetlerinde gece gündüz yorulmadan azimle görev yapan bütün personellerimize fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.