Konu:Muğla Milletvekili Metin Ergun'un Kanun Teklifini Desteklediklerine, Muhalefet Milletvekillerinin Toplam Sayısının Bu Teklifi Çıkarmaya Yeterli Olduğuna İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:25
Tarih:04/12/2018


Muğla Milletvekili Metin Ergun'un kanun teklifini desteklediklerine, muhalefet milletvekillerinin toplam sayısının bu teklifi çıkarmaya yeterli olduğuna ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ ÖZKAN YALIM (Uşak) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Kanunla ilgili, İYİ PARTİ Muğla Milletvekili Metin Ergun'u kesinlikle destekliyoruz. Bu kanun, biliyorsunuz, 8 Eylül 1999'da çıktı. Kanun ilk defa -dünyada ilk defa- çıkarıldığından itibaren geriye dönük işledi. Bu sebepten dolayı İYİ PARTİ'nin önerisinin, Grup Başkan Vekilimiz Engin Altay'ın da dediği gibi kesinlikle destekçisiyiz.

Buradan Milliyetçi Hareket Partisine de aynen şunu söylemek istiyoruz: Gelin, muhalefet milletvekillerinin toplam sayısı bu kanunu çıkarmaya yeterli, en azından gündeme getirelim Sayın Başkan, gündeme getirelim, tartışalım. Eksiğini, artısını, faydasını, hepsini tartışalım. Direkt 700 bin kişinin etkilendiği bu kanunla ilgili gelin, sizden destek bekliyoruz.

Ben bir de AK PARTİ milletvekili arkadaşlarıma seslenmek istiyorum: 3,5 milyon Suriyeliye 35 milyar dolar para harcarken 7 milyar dolar bizim kendi öz vatandaşımıza para harcamışız, çok değil diyorum arkadaşlarım.

Teşekkür ediyorum.

BAŞKAN - Teşekkür ederim Sayın Yalım.