Konu:Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisine ve şahsına sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:20
Tarih:21/11/2018


Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisine ve şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

CEMAL ENGİNYURT (Ordu) - Sayın Başkan, teşekkür ediyorum.

Değerli milletvekilleri, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Öncelikli olarak şunu ifade ederek başlayayım: iPhone'u kırmadım. Sen her şeyi takip ediyorsun, özellikle benim "tweet"lerimi yakından takip ediyorsun ama beni yakından takip etmiyorsun. Beyaz TV'de de basın açıklamamda da iPhone'umu geri verdiğimi, yerine bir başka marka telefon aldığımı söyledim. İl başkanım yanımdaydı, basın bunu haber yapsın diyerek demo bir telefonu kırmıştı; maksat bunun haber olmasıydı. (CHP sıralarından gülüşmeler)

ÇETİN ARIK (Kayseri) - Tüm milleti kandırdınız yani!

CEMAL ENGİNYURT (Devamla) - Ya, çok zekisin! Teşekkür ederim.

Niyetimiz, maksadımız belliydi. O gün, Trump'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne başlatmış olduğu emperyalist saldırıya karşı, sanal ekonomik saldırıya karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına elimizden geldiğince bir destek verelim istedik. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Arkasından, doğrudur, Brunson serbest bırakılınca sitemimizi ifade ettik, dedik ki: "Brunson serbest bırakılmamalıydı çünkü ajandı, PKK'lıydı, FETÖ'cüydü, serbest kalmasına üzüldük." Bu da en tabii hakkımızdı, sözümüzden geri dönmedik. Sayın Genel Başkanım benim açıklamam üzerine bir "tweet" attı, doğrudur. Ben AK PARTİ'yi uyaran bir açıklama yaptım "Anketler ve sokak alarm veriyor." dedim. Sayın Genel Başkanım da dedi ki: "Sayın Cemal Enginyurt'un görüşleri bizi bağlamaz." Ben de "tweet" attım, doğrudur "Sayın Devlet Bahçeli'nin görüşleri MHP'yi bağlar. Cemal Enginyurt bir milletvekili olarak MHP'yi bağlayıcı konuşamaz." Ben nasıl bir ülkücüyüm biliyor musunuz? Devlet Bahçeli ne derse "Lidere sadakat şerefimizdir." diyen ülkücüyüm ve öyle olmaya devam edeceğim. (MHP sıralarından alkışlar)

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

CEMAL ENGİNYURT (Devamla) - Devlet Bey'in lafı üzerine laf söyleyen kendi adına haksızlık eder, ülkücülüğünden de şüphe ederim.

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

CEMAL ENGİNYURT (Devamla) - Sayın Başkanım, toparlayayım.

Emeklilikte yaşa takılanlara gelince: Önergeye kabul oyu verdik ama baktık ki horon oynuyorsunuz, halay çekiyorsunuz, dedik ki: "Araştırma önergesi ve komisyonu emeklilikte yaşa takılanların hiçbir işine yaramayacak. İnşallah, AK PARTİ'lilerle bir araya gelir, konuşur... Emeklilikte yaşa takılanların kanuna ihtiyacı var. 4447 sayılı Kanun yanlış uygulanmış, geriye yönelik uygulanmıştır, bunun değişmesi için mücadele etmemiz gerekir."

Denklik konusuna gelince Özgür Özel: Aklımın zekâtını versem sana kırk yıl yeter. (MHP sıralarından alkışlar)