Konu:Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş'ın 14 sıra sayılı Kanun Teklifi'nin 1'inci maddesiyle ilgili soru-cevap bölümünde şahsına sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:19
Tarih:20/11/2018


Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş'ın 14 sıra sayılı Kanun Teklifi'nin 1'inci maddesiyle ilgili soru-cevap bölümünde şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MAHMUT TANAL (İstanbul) - Teşekkür ediyorum Değerli Başkan.

Değerli milletvekilleri, hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum.

Değerli Başkanım -gayet rahat- Ulaştırma Bakanlığı elinizde, arayın, deyin ki: "Mahmut Tanal Meclisin ekim ayında açıldığı tarihten itibaren hiç hava yolculuğu veya tren yolculuğu yapmış mı yapmamış mı?" Ve Ulaştırma Bakanlığından yine OGS, HGS kayıtlarını alabilirsiniz. (CHP sıralarından alkışlar) Düzce giriş ve çıkışlarını ve aynı zamanda Bolu ve Düzce kara yolunu sürekli kullanan bir milletvekiliyim.

Tabii ki buradaki milletvekili arkadaşlarımız, keşke onlar da benim gibi Düzce'nin sorunlarını dile getirseler. Yığılca ile Düzce arasındaki yol yapıldı mı? Yapılmadı. Yığılca'da çimento fabrikası var mı? Kime verdiniz? Verdiğiniz kişiler gerçekten orada arıcılığı bitirdi mi bitirmedi mi? Melen suyuna, gayet açık ve net, biraz önce sayın... Yani o ilişkiyi söylemeyeyim ama milletvekili arkadaşımız dürüstçe dedi ki: "Ya, kolektörler tam bitmedi, evet, Melen Çayı'nın suyu kirleniyor."

E, arkadaşlar, burada halka hizmet Hakk'a hizmettir. Yani netice itibarıyla Düzce "yeşil Düzce" diye geçiyor, şu anda Düzce'de yaşayan vatandaşımız temiz bir hava alamıyor çünkü havası o kadar kirli. Bununla ilgili bir kanun teklifi verdik, dedik ki: Düzce halkı ekonomik anlamda sıkıntılı. Gelin, biz buraya doğal gazı daha ucuz bir fiyattan verelim. Aynı zamanda, yapılacak olan doğal gaz tesisatını da iki yıl ödemesiz, faizsiz olarak verelim. Bu kanun teklifini verdik ama bunu yine Genel Kurula getirmediniz.

Düzce'ye gidin, sokaktaki vatandaşa sorun: "Mahmut Tanal kim, AK PARTİ'li milletvekili arkadaşlarımız kim?" Yani burada netice itibarıyla isterseniz milletvekili arkadaşlarımızla birlikte gayet rahat Düzce Belediye Başkanlığında da yarışabiliriz. Açık ve net anlamda buna da hodri meydan diyorum.

Saygılarımı sunarım.

İyi akşamlar diliyorum ben. (CHP sıralarından alkışlar)