Konu:Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi münasebetiyle
Yasama Yılı:2
Birleşim:17
Tarih:14/11/2018


Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi münasebetiyle
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ÖMER FETHİ GÜRER (Niğde) - Sağlık Bakanlığında taşeronla ilgili düzenlemede büyük haksızlıklar yaratıldı. Hastane bilgi işlem çalışanları, laboratuvar çalışanları, radyoloji görüntüleme çalışanları, diş protez ihalesi çalışanları, aile hekimliği çalışanları, yemekhane, sosyal tesis çalışanları yanı sıra, dernek olsa da Kızılay çalışanlarına kadro verilmedi. İhale hizmet alım sözleşmesine takılan Sağlık Bakanlığı çalışanlarına kadro verilmedi.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığında atama bekleyenler vardır. Atanamayan hemşireler, anestezi teknikerleri, ilk ve acil yardım bölümü mezunu paramedikler atama beklemektedir. 2019 yılında sağlıkta atama bekleyenlere bir umut yaratılmalıdır. Binlerce okul mezunu var, atama yapılmadığı için yığılma oluşmakta ve mağduriyetler artmaktadır. Bu konuda iktidarın duyarlı olmasını, atama bekleyenlerin atamalarının yapılmasını, kadro alamayanlara kadro verilmesini dilek ve temenni olarak bir kez daha yetkililere duyuruyorum.

Teşekkür ederim.