Konu:Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ı Düzce'nin sorunlarını dile getirdiği için kutladığına, Yığılca ilçesindeki çimento fabrikası nedeniyle arıcılığın bittiğine, Düzce'de çevre kirliliğinin had safhada olduğuna ve Düzcelilere doğal gazın daha ucuz satılmasını talep ettiğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:6
Tarih:10/10/2018


Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ı Düzce'nin sorunlarını dile getirdiği için kutladığına, Yığılca ilçesindeki çimento fabrikası nedeniyle arıcılığın bittiğine, Düzce'de çevre kirliliğinin had safhada olduğuna ve Düzcelilere doğal gazın daha ucuz satılmasını talep ettiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MAHMUT TANAL (İstanbul) - Evet.

Teşekkür ederim Değerli Başkanım.

Sayın hatibe ben teşekkür ederim.

4 dönemdir ben burada tek başıma Düzce'nin bu sorunlarını dile getire getire daha artık... Maalesef, AK PARTİ'li milletvekili arkadaşlarım bir gün çıkıp Düzce'nin sorunlarını dile getirmediler. Getirdiğiniz için sizi kutluyorum.

ÜMİT YILMAZ (Düzce) - Siz yorulmayın diye bizi gönderdiler Sayın Tanal.

MAHMUT TANAL (İstanbul) - Yalnız, Yığılca ilçemizde bir çimento fabrikası yapıldı. O çimento fabrikası nedeniyle orada arıcılık bitti ve bitiyor. İstirham ediyorum ben, o çimento fabrikası yarardan ziyade zarar getiriyor; bir.

İki: Düzce'de çevre kirliliği had safhada, onunla ilgili kanun teklifi sundum. Doğal gazın daha ucuz bir şekilde Düzcelilere satılmasını talep ediyoruz.

ÜMİT YILMAZ (Düzce) - Beş dakikaya sığmadı Sayın Tanal, önümüzdeki günlerde onları da dile getireceğim.

MAHMUT TANAL (İstanbul) - Onun için benim tüm Meclisten istirhamım şu: Düzce gerçekten yeşil bir şehrimizdir, Düzcelilere sahip çıkmak lazım ve hatibi de kutluyorum. Düzce'ye hep birlikte destek verirsek aşamayacak hiçbir sorunumuz da yoktur.

Teşekkür ediyorum. (MHP sıralarından alkışlar)