Konu:Sağlıkta şiddetin İstanbul'daki kurbanı Doktor Fikret Hacıosman'a Allah'tan rahmet dilediğine ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik kanun teklifinin bir an evvel yasalaşması gerektiğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:3
Tarih:03/10/2018


Sağlıkta şiddetin İstanbul'daki kurbanı Doktor Fikret Hacıosman'a Allah'tan rahmet dilediğine ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik kanun teklifinin bir an evvel yasalaşması gerektiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

FİKRET ŞAHİN (Balıkesir) - Sayın Başkan, teşekkür ediyorum.

Sağlıkta şiddetin son kurbanı, maalesef, dün İstanbul'daki meslektaşımız Doktor Fikret Hacıosman olmuştur. 18 yaşındaki bir hastası tarafından ateşli silahla önce yaralanmış, daha sonra da Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Ülkemizde şiddetin her alanda giderek arttığı bu ortamda, günde ortalama olarak 30 civarında sağlıkta şiddet olayıyla karşılaşmaktayız. Uygulanan yanlış sağlık politikalarının sonucu hekimlere fatura edilmekte ve hayat tehlikesi altında hizmet etmeye çalışmaktadırlar.

24'üncü Dönemde sağlıkta şiddet çok acil olarak çözüm bulunması gereken bir sorun olarak ortaya konulmuş ve tespit edilmiş fakat hâlen çözüm için bir adım atılmamıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak, sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik olarak verdiğimiz kanun teklifinin bir an evvel diğer gruplar tarafından da gündeme alınarak yasalaşmasını talep ediyoruz.

Saygılar sunarım efendim.

Sağ olun.