Konu:Sinop İline, Bu Çatı Altında Beraber Görev Yaptığı Divan Üyeleri Ve Milletvekillerine Teşekkür Ettiğine, Adalet Ve Demokrasi Anlayışının 24 Haziran Seçimlerinde De Sürdürüleceğine İlişkin Gündem Dışı Konuşması
Yasama Yılı:3
Birleşim:98
Tarih:10/05/2018


Sinop iline, bu çatı altında beraber görev yaptığı Divan üyeleri ve milletvekillerine teşekkür ettiğine, adalet ve demokrasi anlayışının 24 Haziran seçimlerinde de sürdürüleceğine ilişkin gündem dışı konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BARIŞ KARADENİZ (Sinop) - Sayın Başkanım, öncelikle teşekkür ederim. Başkanlık Divanı üyesi olarak uzun zamandır beraber görev yapıyoruz ve belki bu son görevimiz olacak. Onun için, bu Divanda birlik ve beraberlik içinde çok güzel şeylere imza attığımız için sizlere de teşekkür ederim. (Alkışlar)

Evet, sayın milletvekili arkadaşlarım, aşağı yukarı üç yıldan beri bu çatı altında beraber mücadele ediyoruz. 7 Haziranda seçildik; Ankara'ya, Gazi Meclise geldik ve 1 Kasımda tekrar bir seçime girdik; 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık, 16 Nisanda referandum yaşadık, 7 seferdir OHAL'i uzatıyoruz. Ülkenin en zor dönemlerinde bu çatı altında beraber görev yaptık ve bu görev süresince gerçekten burada bulunan bütün milletvekilleri ülkemiz için güzel şeyler yapmaya gayret etti. Ben burada bulunan bütün milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız diyorum. Belki zaman zaman kavga ettik, belki zaman zaman birbirimizi üzdük ama ne olursa olsun, burada, üç yıldır ülkemiz için mücadele eden, emek veren milletvekillerimiz var. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. (Alkışlar)

24 Haziranda seçime gidiyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan birlik ve beraberliği 24 Haziran seçimlerine giderken de sağlayacağımızı düşünüyorum; bu süreçte, ülkemizin ihtiyacı olan, vatandaşlarımızın ihtiyacı olan huzur, adalet ve demokrasi anlayışını bu seçimlerde de sürdüreceğimize canıgönülden inanıyorum.

Benim ilim Sinop Türkiye'nin en mutlu şehri seçildi. En mutlu şehri seçilirken bunun kriteri var, bu kriterler de... İnanın, biz siyasi ayrım gütmüyoruz; ülke menfaatleri, ilimizin menfaatleri neyse onun için mücadele ediyoruz. Onun için, ben kendi ilimde, kendi seçim bölgemde mücadele ederken hiç fark etmiyor, ülkücü, sağcı solcu, ocu bucu yok, ülke menfaatleri var; bütün siyasi partilerle kol kola girip ülke menfaatleri için gerçekten mücadelemizi yapıyoruz. Bu da Sinop da inşallah bütün ülkeye örnek olur diye düşünüyorum.

Daha önce bu kürsüden bütün milletvekillerimizi Sinop'a davet etmiştim, hiç ayrım yapmadım; gelin görün güzel ilimizi, bu sevgi, hoşgörü, birlik, dayanışma, kardeşlik şehrini bir de siz tanıyın dedim. İnşallah, şimdi olmazsa -herkes seçim bölgesine gidip çalışacak- 24 Hazirandan sonra -seçilen arkadaşlar olur, seçilemeyen arkadaşlar olur- hepinizin başımız üstünde yeri var.

Ülke çok güzel bir ülke. Misakımillî sınırları içinde "millet" kavramını gerçekten hissetmiş bir ülkeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü var "Misakımillî sınırları içinde ne bir karış başka ülkenin topraklarında gözümüz vardır ne de bir karış toprağımızı başka ülkeye veririz." diye, çok güzel bir söz. Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü hiç fark etmiyor; bu "millet" kavramıyla Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında yaşayan herkesin birlik ve beraberlik içinde mücadele ettiği ortamda, şu saatten sonra bizim ülkeye örnek olup, 24 Haziran seçimlerine giderken kavga iklimini bırakıp ülkeyi normalleştirme sürecine gitmemiz lazım. Gerçekten, ülkenin buna ihtiyacı var.

Jeopolitik olsun, şu anda bulunduğu konum olsun, dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Allah bu lütfu bize vermiş. Yüce dinimiz de sevgi, kardeşlik ve hoşgörü üzerine kurulu. Yüce dinimizin söylediği sevgi ve kardeşliği burada yaşattığımıza inanıyorum.

Başkanımıza, Divandaki diğer arkadaşlarımıza gerçekten bu güzel ortamı yaşattıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hiçbir siyasi partiyi ayırt etmeden bu ülke için mücadele eden, kendi menfaatini değil ülkenin menfaatlerini düşünen, ülkemizi en yüce, en ulu seviyeye çıkarmak isteyen bütün milletvekili arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

Teşekkür ederim. (Alkışlar)