Konu:Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milliyetçi Hareket Partisinin de Cumhurbaşkanı adayı olduğuna ve Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanı adayının hayırlı uğurlu olmasını dilediğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:94
Tarih:02/05/2018


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milliyetçi Hareket Partisinin de Cumhurbaşkanı adayı olduğuna ve Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanı adayının hayırlı uğurlu olmasını dilediğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

RUHİ ERSOY (Osmaniye) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

Ülkemizin içerisinde bulunmuş olduğu yoğun gündem dolayısıyla, Meclisimizin eş zamanlı olarak bu çalışmaya katkı vermesi elbette çok önemlidir.

Bugün Yükseköğretim Kanunu'ndaki ilgili maddelerin değiştirilmesi, geliştirilmesi, yeni kurulacak üniversitelerle ilgili tartışmaların bir an önce gündeme gelip Meclisin sorumluluğunu yerine getirmesi temel gayemizdir.

Bu kapsamda, biz de Genel Kurul gündemi dışında, bugün Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak, Cumhurbaşkanlığı hükûmet etme sisteminin temel sözcüsü olan partimiz ve cumhur ittifakı hususundaki temel prensipleri ortaya koyan partimiz temel politikaları olarak, prensip kararımızın gereğini yapmış olduğumuz grup toplantısında değerlendirdik ve Cumhurbaşkanı adayımızı ifade eden değerlendirmelerle bugün kamuoyuna ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey'in Genel Başkanımız ve parti grubumuz adına Cumhurbaşkanı adayı olduğunu ifade ettik.

Cumhur İttifakı'nın ve Cumhurbaşkanı adayının hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bu kapsamda, bir an önce, önümüzdeki seçimlerin sağlıklı bir zemin dilimi içerisinde, milletin iradesine gidilmesiyle milletin aklı, vicdanı olarak gördüğümüz Cumhur İttifakı'nın başarısıyla sonuçlanacağına olan inancımızla Genel Kurul çalışmalarında bugün için sağlıklı, huzurlu bir çalışma diliyoruz.

Sağ olun efendim.