Konu:İçinde bulunulan haftada etkinlikleri yürütülen Dünya Sağlık Günü ve Haftası, Kalp Sağlığı Haftası ve Parkinson Günü nedeniyle farkındalığın artmasını ve vatandaşların sağlıklı yaşamalarını dilediğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:85
Tarih:12/04/2018


İçinde bulunulan haftada etkinlikleri yürütülen Dünya Sağlık Günü ve Haftası, Kalp Sağlığı Haftası ve Parkinson Günü nedeniyle farkındalığın artmasını ve vatandaşların sağlıklı yaşamalarını dilediğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET İLKER ÇİTİL (Kahramanmaraş) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Sağlık sorunları hem bireyleri hem de tüm toplumu yakından ilgilendirir ve etkiler. Sağlık konusunda bilinçlenmek, bu bilinç ve farkındalıkla hareket etmek hepimiz için çok önemlidir.

Sağlık, kalp ve Parkinson haftası gibi özel günlerle bu farkındalık artmakta ve yapılan çalışmalarla hastalıkların önlenmesine yönelik tedbirler konusunda bilinç sağlanmaktadır.

Vatandaşlarımızın sağlık ve yüksek yaşam kalitesiyle hayatlarına devam etmelerini sağlamak için çalışmalar yürütmekte ve yapılan bilinçlendirme çalışmalarını desteklemekteyiz. Madde bağımlılığı, alkol, hareketsizlik gibi zararlı alışkanlıklar sağlık sorunlarını tetikleyen unsurlardır. Bunlardan da kaçınmak daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlar.

İçinde bulunduğumuz haftada etkinlikleri yürütülen Dünya Sağlık Günü ve Haftası, Kalp Haftası ve Parkinson Günü'yle bu hastalıkların farkındalığının artmasını ve her vatandaşımızın bireysel önlemler alarak sağlıklı yaşamasını diliyorum.

Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

BAŞKAN - Teşekkür ederim Sayın Çitil.