Konu:4 Nisan Alparslan Türkeş'in ölümünün 21'inci yıl dönümüne ve TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamlarına ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:81
Tarih:04/04/2018


4 Nisan Alparslan Türkeş'in ölümünün 21'inci yıl dönümüne ve TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamlarına ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

İBRAHİM AYDIN (Antalya) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Öncelikle, Başbuğ Alparslan Türkeş'imize Allah rahmet eylesin.

Ülkemiz ekonomisine ilişkin 2017 yılı büyüme rakamları açıklandı. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye ekonomisi 2017 yılında yüzde 7,4 büyüdü. Bu sonuca göre, Türkiye 2017'de dünya ekonomisinin yüzde 85'ini oluşturan G20 ülkeleri içerisinde lider olmuştur.

2016 yılında hain FETÖ darbe girişiminin ve ekonomik saldırıların sebep olduğu ekonomik gerilimin ardından, 5 çeyrek üst üste büyüme kaydeden ekonomimiz, 2017'nin son çeyreğinde yüzde 7,4 büyümüştür. 7,4'lük büyüme oranının 2,3 puanının yatırım ve net ihracat kaleminden gelmesi, Türkiye ekonomisinin yatırım ve ihracata dayalı sağlıklı ve hızlı bir büyüme sürecine girmiş olduğunun göstergesidir.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

İBRAHİM AYDIN (Antalya) - AK PARTİ hükûmetleri olarak aziz milletimize güvenerek uyguladığımız ekonomik politikaların doğruluğu büyüme rakamlarıyla bir kez daha tescillenmiştir diyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.