Konu:28 Şubat Darbesinin 21'inci Yıl Dönümüne Ve Bu Milletin Asla Darbelere Ve Darbecilere Prim Vermeyeceğine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:65
Tarih:28/02/2018


28 Şubat darbesinin 21'inci yıl dönümüne ve bu milletin asla darbelere ve darbecilere prim vermeyeceğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, bugün, siyasi tarihimizin kara günlerinden biri olan ve aziz milletimize zorla dayatılan 28 Şubat darbesinin yıl dönümü.

28 Şubat darbesi millete rağmen ve millete karşı hiçbir eylemin ve fikrin asla muvaffak olamayacağını göstermesi bakımından da siyaset tarihine geçmiş en büyük örneklerden biridir. 28 Şubat sürecinin bin yıl süreceği iddiasında ve aymazlığında olanlara karşı milletin dirilişi ve gösterdiği mücadele bugünün ve yarınların güçlü ve büyük Türkiyesinin temellerinin atılmasına da vesile olmuştur. Bu ülke ve bu aziz millet, Allah'ın izniyle, dün 28 Şubat'ta, bugün 15 Temmuz'da da kendisini esarete sürüklemeye yeltenenlere gereken cevabı verdiği gibi bu duruşunu ilelebet sürdürecektir. 15 Temmuz'da bir ve beraber olan bu milletin gücünün, darbecilerin ve tankların gücünün çok çok üzerinde olduğu bir kez daha net bir şekilde ortaya konmuştur. Türkiye Cumhuriyeti ve aziz milletimiz var olduğu sürece hiçbir zaman darbelere yenik düşmeyecektir. Teslimiyete asla izin vermeyecek olan demokrasimiz, milletinin hürriyetine halel getirmek isteyenleri de her daim tarihin karanlık dehlizlerine gömecek güce sahiptir.

Bu duygularla bir kez daha, bu kara günü unutmamak, unutturmamak adına, bugün gerek Mecliste gerekse de Türkiye'nin çeşitli yerlerinde birtakım etkinlikler düzenleniyor ama şunu bir kez daha gördük ki artık 15 Temmuz'da bu millet uyanışa geçti. Bu millet, ne kadar büyük bir millet olduğunu, ne kadar büyük bir medeniyetin ürünü olduğunu bir kez daha gösterdi ve inşallah bundan sonraki süreçte de artık darbeler tarihin karanlık sayfalarında yer alacaktır. Bu millet asla ve asla darbelere ve darbecilere prim vermeyecektir diye duygularımı ifade etmek istiyorum.

Teşekkür ediyorum.