Konu:2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesabı 6'ncı Tur görüşmeleri münasebetiyle
Yasama Yılı:3
Birleşim:40
Tarih:17/12/2017


2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesabı 6'ncı Tur görüşmeleri münasebetiyle
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN (Samsun) - Teşekkür ediyorum.

Sayın Doğan'ın SSK'yla ilgili... Sosyal Güvenlik Kurumuna ait iken Bakanlığımıza devredilen binaların bedellerinin ödenmesi; devam ediyor bu peyderpey, daha bitmiş değil.

Şehir hastanelerinin yatak başı maliyetine gelince, şehir hastanelerinin sabit yatırım tutarları ihale aşamasına göre belirlendiği için bununla ilgili bir teknik çalışma yapıyoruz. Bunu önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Kadim Bey'in sorusu vardı, atama bekleyenlere müjde olarak... 2018 bütçesinde biz, sağlık çalışanları için -hedeflediğimiz atama sayısı- ebe, hemşire ve sağlık personeli için 27 binlik bir atamayı hedefliyoruz, bunu inşallah 2018'de hedefine ulaştırırız. Doktorlar biliyorsunuz, Mecburi Hizmet Yasası'na tabi olduğu için mezun olunca kurasını çekiyor.

Sayın Erdoğan'ın sorusu var: Muğla'da Ortaca Devlet Hastanesi, bu, geçici kabul aşamasında, şu anda bitmiş durumda, hastanemiz, geçici kabulü yapıldıktan sonra taşınacak.

LEZGİN BOTAN (Van) - Sayın Bakan, Erçiş Devlet Hastanesi ne olacak, o konuda da sormuştum; gözü kulağı bizde milletin.

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN (Samsun) - Onlarla ilgili yazılı cevap vereceğim, onları merak etmeyin.

Mersin Tarsus Devlet Hastanesi 600 yataklı, ihale aşamasında. Yine, Mersin Anamur Devlet Hastanesi 150 yataklı, yüzde 60 inşaatı gerçekleşme aşamasında.

Kırklareli'de, devlet hastanesinde "server"ın yavaş çalışmasını not aldık, onu derhâl yenileyeceğiz, değiştireceğiz.

Ben teşekkür ediyorum.

Diğer konulardaki soruları da yazılı olarak cevaplayacağız.

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) - Güvenlik soruşturması sebebiyle atanamayanlar ne olacak?

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN (Samsun) - Yazılı olarak bildireceğiz Sayın Erdoğan.