Konu:Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklamasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:37
Tarih:14/12/2017


Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklamasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK (İstanbul) - İki tane konu dikkatimi çekti konuşmada, şahsım üzerine söylendiğini bildiğim için yanlışları düzeltmekte önem addediyorum.

"Cemaatin okulunda burslu..." Evet, cemaatin okulunda ama burslu okumadım, bir.

İkincisi: Otuz beş sene içerisinde cemaatin yüzlerce okulunda okuyan yüzbinlerce, milyonlarca gençten bir tanesiyim. Ama öyle bir anne baba yetiştirdi ki beni hiçbir zaman ama hiçbir zaman aklımı bir beşere kiraya vermedim. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Elhamdülillah, öyle vermedim ki, beni o dediğiniz güruh öyle iyi bilir ki -geçmişi araştırın, nasıl bilirler- kimin oğlu olduğumu, nasıl bir hayat yaşadığımı.

FATMA KAPLAN HÜRRİYET (Kocaeli) - Bilirler, çok iyi bilirler!

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK (İstanbul) - Hiçbir zaman inandığımdan geri durmadım. Bunu böyle bir düzeltelim. Tıpkı o okullarda okuyup da tüm mezunlarının FETÖ'cü olmadığı gibi, bu ülkede o okullarda okumuş FETÖ'cü olmayan yüzbinlerce gencimiz var, aklını kiraya vermemiş bu çerçevede insanlarımız var.

HÜDA KAYA (İstanbul) - Onun için mi hesap açanlar içeride?

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK (İstanbul) - Gelelim ikinci konuya: Sayın Grup Başkan Vekili dedi ki: "O gece kaçtınız, saklandınız." Ben öyle anladım, yanlış anladıysam düzeltin. Benim o gece nerede olduğumu 3 evladımla önce Allah, sonra bu milletim, sonra da bu tarih biliyor ve yazacak. Ben şunu ifade ediyorum: Kimin nerede olduğunu hem Cenab-ı Allah biliyor, hem tarih biliyor, hem de bu millet biliyor. Biz hiçbir zaman... (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Ben 12 Eylül darbesinde hapse girmiş yazar bir insanın oğluyum. Ne darbeden korktum ne ölümden korktum.

ERTUĞRUL KÜRKCÜ (İzmir) - Vay!

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK (İstanbul) - 15 Temmuzda, en ön safta, bu darbede de bu darbenin birinci hedefi olan insanın yanından -elhamdülillah, benim için bir altın madalyasıdır- bir saniye bile ayrılmadan bu mücadelede en önde yer almak için gayret ettim. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Dolayısıyla sözüm şudur: Bu iki söz üzerine açıklama yapılması gereği hasebiyle bunu söylemek istiyorum.

Teşekkür ediyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkür ederim Sayın Bakan.