Konu:Hatay Milletvekili Serkan Topal'ın yaptığı gündem dışı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:30
Tarih:29/11/2017


Hatay Milletvekili Serkan Topal'ın yaptığı gündem dışı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ORHAN KARASAYAR (Hatay) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Tabii, biz 10 Hatay milletvekili olarak, beraber, istişare içerisinde işlerimizi yürütmeye çalışırız. Ama ben hep şunu söyledim: Serkan Bey'in elinden tutacağım, cuma günü sabah sekizde Hatay'ın merkezinde beraber buluşacağız. Hatay'da yapılan hizmetleri kendisini bir ay -gerekirse gruptan, Özgür Bey'den izin isterim- gezdirsem bitiremem.

Şu anda 5 tane baraj Hatay'da bitmek üzere Sayın Başkanım. Hatay'a yapılan hizmetler noktasında, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bugüne kadar hangi bakanımıza gittiysek, Hükûmetimizin hangi yetkilisine gittiysek o hizmeti bize ikinci kez söyletmediler, biz Hatay'a hizmetlerin tamamını aldık.

Arkadaşımız, Defne'den bahsetti. Defne ilçe olalı iki buçuk yıl oldu. Arsuz da yeni ilçe oldu. Şu anda Arsuz'la ilgili yapılacak kamu yatırımlarımızın tamamı hayata geçirilmek üzere, projeler yapıldı; belli sıkıntılar var, onları da aşıyoruz.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

ORHAN KARASAYAR (Hatay) - Hastane noktası da aynı şekilde. 750 yataklı hastane bitti, bin yataklı hastane tekrar başlayacak.

Yani, tabii, burada bir dakikalık süreyle olmaz. Serkan Bey'i ben davet ediyorum, cuma günü sabah sekizde Antakya merkezde buluşalım, Hatay'a yapılan hizmetleri tek tek kendisine gezdireceğim. Bunun için de Özgür Bey'den bir hafta izin istiyorum. Bir haftada ancak bitiririz Sayın Grup Başkan Vekili.

Teşekkür ediyorum Sayın Başkan. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)