Konu:Türkiye'nin Unesco Yürütme Kuruluna Seçilmesine Ve Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Uluslararası Kızılhaç Ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Avrupa Bölgesinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seçilmesine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:3
Birleşim:20
Tarih:09/11/2017


Türkiye'nin UNESCO Yürütme Kuruluna seçilmesine ve Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Avrupa Bölgesinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçilmesine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, Türkiye bu hafta içinde iki haklı gurur yaşadı ve biz de bu sevincimizi Genel Kurulla paylaşmak istiyoruz.

8 Kasım 2017 tarihinde Türkiye UNESCO'nun en üst icra kurulu konumunda olan yürütme kuruluna Almanya'yı geride bırakarak seçilmiştir.

Yine, 189 ülkeden katılımın olduğu Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu genel kurulunda yapılan seçimlerin ardından Kızılay Başkanımız Doktor Kerem Kınık, 116 oyla Alman rakibine karşı seçimi kazanarak Federasyonun Avrupa Başkanı seçilmişlerdir. Ben kendilerine ve ülkemize tekrardan hayırlı olsun diyor ve bu haklı sevincimizi sizlerle paylaşıyorum.