Konu:İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir'in sataşma nedeniyle yaptığı konuşması sırasında Adalet ve Kalkınma Partisine sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:3
Birleşim:16
Tarih:01/11/2017


İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir'in sataşma nedeniyle yaptığı konuşması sırasında Adalet ve Kalkınma Partisine sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MUSTAFA YENEROĞLU (İstanbul) - Sayın Başkanım, çok değerli milletvekilleri; aslında Filiz Hanım "mail"i okumakla birlikte durumun ne olduğunu ifade ettiler.

Evet, bu ülkede bir sorun var. Bu ülkede bir terör sorunu var. Bu ülkede, gerçekten, terör örgütünden kaynaklanan, her gün insanların katledildiği, hatta Güneydoğu Anadolu'da son zamanlarda benim arkadaşlarımın da ailelerinin önünde infaz edildiği ve bu sebepten dolayı terör örgütünün bu katliamlarına "terör" denmeyip sadece acıdan bahsedildiği, teessürle ifade edildiği bir durum var.

Terör örgütünün elebaşının meselesini teröre angajman konusunda konuşmayacaksak... Ki, ben burada kimseyi kastetmeden birileri maalesef bunu üzerlerine aldılar, bunu da artık kendileri ve milletimiz takdir etsinler. Ama ben böyle bir ifade kullanmadan da sadece olayın aslını yani "Barış Anneleri" adı altında bizimle görüşmek isteyen insanların tek önceliklerinin terör örgütü elebaşının meselesi olduğunu dile getirdim ve bugün böyle bir mesele önüme de geldiği için böyle bir konuyla ilgili bu insanlarla görüşmemin milletimin adına yakışıksız olacağını ve bu sebepten dolayı da ahlaki olmadığını... Hatta ve hatta, bakın, çok açık bir biçimde söylüyorum: HDP'li milletvekillerinin, 3 kişi bu kadar angaje olup benden bu meseleyle ilgili randevu talep etmelerini bile yakışıksız buldum ve kendilerini aradım, aynen bunu da kendilerine söyledim.

Dolayısıyla bu ülkede, evet, konuşulması gereken çok şey var ama kesinlikle, bu konuşulması gereken meselelerin muhatabı terör örgütü ve terör örgütünün lideri olamaz. Hele hele insan haklarından bahsedecek olursanız da insan haklarının hareket noktası bana göre terör örgütüyle mücadeledir, terörle mücadeledir, bunun gereği de yerine getirilmektedir, bundan sonra da en güçlü bir biçimde yerine getirilecektir.

Teşekkür ediyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)