Konu:11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'ne, Avrupa Şampiyonu Olan Ampute Millî Takımı'nı Tebrik Ettiğine, Sanat Ve Spor Alanlarında Çocukların Küçük Yaşlarda Yönlendirilmesi Ve Bu Konuda Eğitim Sisteminin Gözden Geçirilmesi Gerektiğine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:6
Tarih:11/10/2017


11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'ne, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Millî Takımı'nı tebrik ettiğine, sanat ve spor alanlarında çocukların küçük yaşlarda yönlendirilmesi ve bu konuda eğitim sisteminin gözden geçirilmesi gerektiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

SABRİ ÖZTÜRK (Giresun) - Teşekkür ederim.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Bu vesileyle, geleceğimiz olan çocuklarımızın bugününü tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde Ampute Millî Takımı'mız Avrupa Şampiyonu oldu. Hakikaten göğsümüzü kabartan, çok önemli bir başarı. Burada oynayan bütün oyuncularımızı, teknik heyetimizi ve destek veren seyircilerimizi tebrik ediyorum.

Aynı zamanda, A Millî Futbol Takımı'mız da ne yazık ki bu süreçte Dünya Kupası'na katılmaktan mahrum oldu, katılamadı. Millî Futbol Takımı'mız zaman zaman çok büyük başarılar göstermesine rağmen, bunu istikrarlı şekilde sürdürememekte, şu anda olduğu gibi. Örneğin, 2002 yılında dünya 3'üncüsü olmasına rağmen, sonraki dönemde dünya kupasına hiç katılamadı. Biz hem sanat alanında hem spor alanında istikrarı sağlamak için mutlaka çocuklarımızı kabiliyetlerine göre çok küçük yaşlarda yönlendirerek bu konuda eğitim sistemimizi yeniden gözden geçirmemiz gerektiğini düşünüyoruz ve bu fikirlerimi Meclise sunarak herkese saygılar sunuyorum.