Konu:Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın Sahipsiz Olmadığına, İmkânı Olan Herkesin Gidip Görmesi Gerektiğine Ve Başkanlık Divanı Olarak İzmir Tüpraş'ta Meydana Gelen Patlamada Hayatını Kaybedenlere Allah'tan Rahmet Dilediklerine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:3
Birleşim:6
Tarih:11/10/2017


Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın sahipsiz olmadığına, imkânı olan herkesin gidip görmesi gerektiğine ve Başkanlık Divanı olarak İzmir TÜPRAŞ'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilediklerine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Ayrıca, ben de şahsım adına, tüm milletvekili arkadaşlarım adına bu organizasyondan dolayı sizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum, beraber gittik. Kudüs'ün yalnız olmadığını, Mescid-i Aksa'nın sahipsiz olmadığını, imkânı olan herkesin gitmesi gelmesi gerektiğini, görmesi gerektiğini ben de buradan ifade ediyorum ve bir kez daha sizlere de teşekkür ediyorum.

Sayın milletvekilleri, malum, bugün yine acı bir haber aldık İzmir Aliağa TÜPRAŞ'taki tankın patlaması sonucu 4 kardeşimiz hayatını kaybetti. Bu vesileyle, Meclis Başkanlık Divanı olarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına, ailesine sabrıcemil niyaz ediyoruz, başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun.

ÖMER FETHİ GÜRER (Niğde) - 2 de yaralı varmış.

BAŞKAN - Yaralılara da Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

Rabbim bir daha bu tür patlamalardan, kazalardan, belalardan, terörden, her türlü yangından, afetten ülkemizi, milletimizi, bizleri muaf etsin, muaf tutsun diyorum.