Konu:26'ncı Dönemin Üçüncü Yasama Yılının Hayırlar Getirmesini Temenni Ettiğine, Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'e Allah'tan Rahmet Dilediğine, 10 Ekim 2015 Tarihinde Ankara Gar Meydanı'nda Yaşanan Terör Saldırısının Yıl Dönümüne Ve Avrupa Şampiyonu Olan Ampute Futbol Millî Takımı'nı Tebrik Ettiğine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:3
Birleşim:5
Tarih:10/10/2017


26'ncı Dönemin Üçüncü Yasama Yılının hayırlar getirmesini temenni ettiğine, Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'e Allah'tan rahmet dilediğine, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Gar Meydanı'nda yaşanan terör saldırısının yıl dönümüne ve Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Millî Takımı'nı tebrik ettiğine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, 26'ncı Dönemin Üçüncü Yasama Yılına başladık. Ben, bu vesileyle, öncelikle bu yasama yılının ülkemize, milletimize, demokrasimize ve Parlamentomuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Yine, bu yasama yılına bir arkadaşımız eksik başladık, buruk başladık. Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Abdulkadir Yüksel'i de bu vesileyle bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyoruz. Rabb'im mekânını cennet eylesin. Ailesine, camiaya ve bütün AK PARTİ Grubuna da başsağlığı diliyorum.

Yine, iki sene önce bugün hakikaten çok hain bir patlamayla sarsıldık, hepimiz sarsıldık, yürekler burkuldu. Ankara Garı'ndaki patlamadan, bu alçak patlamadan dolayı hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza, tüm insanlara bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum ve bu vesileyle de terörün dili, dini, cinsi, rengi ne olursa olsun tamamını lanetliyoruz.

Yine, dün gece de, tabii ki, bizi gururlandıran bir olaya şahitlik ettik. Tüm engelleri aşarak şampiyon olan, Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Millî Takımı'mızı da tebrik ediyorum.