Konu:TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yeni alınan Mercedes marka makam aracının fiyatı ile kendisine tahsis edilen Audi A8 marka aracı oğlunun kullanıp kullanmadığını öğrenmek istediğine ve tasarruf tedbirleri gerekçesiyle Mecliste çalışan taşeron işçilerin servislerinin kaldırılmasına ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:119
Tarih:26/07/2017


TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yeni alınan Mercedes marka makam aracının fiyatı ile kendisine tahsis edilen Audi A8 marka aracı oğlunun kullanıp kullanmadığını öğrenmek istediğine ve tasarruf tedbirleri gerekçesiyle Mecliste çalışan taşeron işçilerin servislerinin kaldırılmasına ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

BARIŞ YARKADAŞ (İstanbul) - Sayın Başkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman bugün yaptığım bir açıklamayı yanıtlamış. İsmail Kahraman'ın 5 milyon TL'ye içi ambulans gibi döşenmiş bir Mercedes aldığını duyurmuştum. İsmail Kahraman "Evet, aracı aldık ama o fiyatta değil." diyor. Yalnız, Mercedes'in resmî İnternet sitesinde Sayın İsmail Kahraman'ın aldığı aracın 1 milyon 700 bin euro olduğuna dair bilgi var. Bunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. İçi ambulans gibi döşenmiş bir Mercedes'e binecek Sayın İsmail Kahraman. "Frak millî değil." diyerek frakı kaldırtıyor, ancak Alman marka Mercedes araca binmekten de imtina etmiyor.

Diğer yandan, Sayın Kahraman, tasarruf tedbirleri gerekçesiyle, Mecliste çalışan taşeron işçilerin servislerini kaldırttı ve şu anda bu işçiler, ne yazık ki, minibüsle gidip gelmek zorunda kalıyorlar.

Bir diğer açıklamam da şu: Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a verilen Audi A8 marka aracı oğlu mu kullanmaktadır? Bu sorunun da cevabının bir an önce verilmesi gerekir.

Teşekkür ediyorum. (CHP sıralarından alkışlar)