Konu:Malatya'nın Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nin Sorunlarına İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:106
Tarih:14/06/2017


Malatya'nın Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nin sorunlarına ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VELİ AĞBABA (Malatya) - Sayın Başkan, Malatya Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı bir mahalledir. Otuz yıl önce bölgeye yapılan afet evleriyle birlikte 10 bini aşan bir nüfusa sahiptir. Mahallenin sorunlarının azalması beklenirken her geçen gün artmaktadır.

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nin Muhtarı Orhan Ünalır, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada mahallesine ısrarla yatırım yapılmadığını kaydetmiş, yetkililerden yardım istemiştir. Muhtarın ifadesine göre, "Mahalle, üvey evlat muamelesi görmektedir. Yeşiltepelilerin tamamı artezyen suyu içiyor, mahalle sakinleri kuyu suyu kullanıyor. Yeşiltepe, ötelenmiş, dışlanmış, kuyu suyuna mahkûm edilmiş, mahallenin altyapısı çökmüş, kanalizasyon için ise devamlı vidanjör getiriyoruz." diyor.

Mahalle muhtarı, sorunların Malatya'da çözülmediğini, Mecliste gündeme getirilip çözümüne ortak olmamızı istedi. Ben de buradan sözümü tutuyor, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nin sorunlarını gündeme getirmek istiyorum. O yoksul insanların her zaman yanında olduğumu belirtmek istiyorum.