Konu:Erzurum Milletvekili Kamil Aydın'ın Sataşma Nedeniyle Yaptığı Konuşması Sırasında Şahsına Ve Cumhuriyet Halk Partisine Sataşması Nedeniyle Konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:82
Tarih:15/03/2017


Erzurum Milletvekili Kamil Aydın'ın sataşma nedeniyle yaptığı konuşması sırasında şahsına ve Cumhuriyet Halk Partisine sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VELİ AĞBABA (Malatya) - Sayın Başkan, teşekkür ederim.

Aslında ben en çok AKP'ye sataşıyorum ama cevap oradan geliyor, onu da anlayabilmiş değilim.

ADNAN BOYNUKARA (Adıyaman) - Söylediğin hiçbir söz doğru değil.

KAMİL AYDIN (Erzurum) - Seni hizmet içi eğitime almak lazım.

VELİ AĞBABA (Devamla) - Şimdi diyorum ki arkadaşlar, geçtiğimiz hafta olanları anlatıyorum ben size. Geçtiğimiz günlerde Sayın Bahçeli'nin başkanlıkla ilgili söylediklerini hatırlatıyorum ben size. Sizin ne söylediğinizi hatırlatıyorum. Cevap veriyorsunuz. Bakın, biraz önce dedim ki ben, eleştirilerim saklı: Bu bayraklara Türk askerleri selam durmadı mı? Türk askerlerini selam durdurmadın mı? Kimin ortağı? Senin ortağın. Onun cevabını ver.

KAMİL AYDIN (Erzurum) - Ne söyledik burada? Söylediğimizi söylesene! Erkeksen söyle söylediğimizi!

VELİ AĞBABA (Devamla) - Türk askerleri selam durdu mu durmadı mı o bez parçası dediğin şeye? Bakın ben biraz önce sataştım. İçimde kalmasın, bunu, bu resmi göstermek istiyorum. Geçtiğimiz gün de isim vererek sataştım. AKP'liler alınıyor. Alının arkadaşlar. Bakın burada bir resim var. Bu resmi günlerdir saklıyorum. Geçtiğimiz günlerde burada bulunan kadın milletvekilleri Fetullah Gülen'in huzurunda türban takmışlar.

KAMİL AYDIN (Erzurum) - Muhatabını tanı.

VELİ AĞBABA (Devamla) - Burası türbe mi? Bu kutsal bir adam mı? Kim? Bunun cevabını verin. Özellikle sataşıyorum. (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz'e sataşıyorum. Burası kim? Bu kim? (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Bakın neredeyse MYK üyelerinin tamamı var. Alınacaksınız, utanacaksınız!

NAZIM MAVİŞ (Sinop) - Senin çok utanacak şeyin var, çok.

VELİ AĞBABA (Devamla) - Söyleyecek bir şey yok. Bir tek CHP'li milletvekilinin böyle bir resmini bulabilir misin? Bulamazsın çünkü biz orada yokuz. (AK PARTİ sıralarından gürültüler)

ABDULLAH BAŞCI (İstanbul) - Önce, Genel Başkanınız ne şekilde geldi, kasetler nasıl servis edildi, FETÖ'yle nasıl iş tutuldu, onu anlat!

VELİ AĞBABA (Devamla) - Ya, bu kadar bağıracaksan, kalk cevabını ver.

AKP'nin sözcüsü, grup başkan vekilleri...

ABDULLAH BAŞCI (İstanbul) - Genel Başkanınızın danışmanı olanlar neden tutuklandı?

VELİ AĞBABA (Devamla) - Bakın, buna siz cevap vermeyin, burada olanlar cevap versin değerli arkadaşlar.

KAMİL AYDIN (Erzurum) - Hah, muhatabını tanı işte!

VELİ AĞBABA (Devamla) - Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz, biz her zaman gerçekleri yüksek sesle ifade etmeye çalışacağız.

ABDULLAH BAŞCI (İstanbul) - Çok çamur atıyorsun, çamursun! Otur yerine!

VELİ AĞBABA (Devamla) - Öyle, bağırmadan korkacak hâlimiz yok. Senin gibi... Iraklılara tısın çıkmıyor, tısın! (AK PARTİ sıralarından gürültüler)

ABDULLAH BAŞCI (İstanbul) - PKK'lıların cenazesini sizler taşıdınız, teröristleri sizler savundunuz, utanmadan konuşuyorsunuz!

VELİ AĞBABA (Devamla) - Bakın, Türk askerinin başına çuval geçirdiler, tıs çıkmadı. Veli Ağbaba'ya bağırmak kolay.

ABDULLAH BAŞCI (İstanbul) - Aklınıza ne gelirse konuşuyorsunuz. İnsanda ar olur, ar!

VELİ AĞBABA (Devamla) - Bağırsanız da, ne yaparsanız yapın susmayacağız, gerçekleri haykırmaya, geçmişte Fetullah'la ilişkinizi ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. (AK PARTİ sıralarından gürültüler)

NAZIM MAVİŞ (Sinop) - Marifet yaptım zannediyorsun değil mi, iş yaptım zannediyorsun, senin bu yaptığın marifet mi, övünüyor musun şimdi bu yaptığınla, iş mi yani bu? Böyle bir üslup mu olur ya?