Konu:Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy İle İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü'nün Sataşma Nedeniyle Yaptıkları Konuşmaları Sırasında Cumhuriyet Halk Partisine Sataşması Nedeniyle Konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:82
Tarih:15/03/2017


Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ile İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü'nün sataşma nedeniyle yaptıkları konuşmaları sırasında Cumhuriyet Halk Partisine sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VELİ AĞBABA (Malatya) - Değerli arkadaşlar, tabii ben söyledikçe MHP sözcülerinin zoruna gidecek; doğaldır da çünkü bir travma yaşıyorlar.

Değerli arkadaşlar, şimdi, ben eğer geçmişte PKK militanlarını Türkiye'ye getirip, silahlı olarak Türkiye'ye getirip alkışlatmış bir partiyle iş birliği yapsaydım üzerime alınırdım. Bakın size bir resim göstereceğim; bu, şimdi beraber yürüdüğünüz, beraber yol yürüdüğünüz AKP'nin açılım sürecinde, bakın ayaklarında Mekap ayakkabı, üzerlerinde avcı yelekleriyle PKK'lı militanlar ülkeye giriş yapıyor; bunu alkışlayan yüz binlerce insan var.

Şimdi, o süreci unuttu AKP, bugün sizinle beraber iş birliği yapıyor. Bakın sizin... Barzani diyoruz ya, kızıyorsunuz ya, bakın Barzani'nin önünde askerler selam veriyor, Türk askerleri. Sizin çok kıymet verdiğiniz bakın Barzani... Şu anda beraber iş birliği yaptığınızı söylüyorum. Bir elinde Cumhurbaşkanı, bir elinde Şivan Perwer, Barzani; iş birliği yaptığını söylüyorum.

Değerli arkadaşlar, şimdi, bakın biz "Hodri meydan." diyoruz. Bizim bir üyemiz, bir milletvekilimizle ilgili böyle bir iddianız varsa ortaya koyarsınız. Biz şimdiye kadar bu iddialara cevap verdik. Bu iddiaları kim yapıyor Sayın Ersoy biliyor musunuz? Bu iddiaları AKP'nin 3.500 lira para verdiği ak troller yapıyor. Size sadece şunu söyleyebilirim: MHP'nin, sizin içinize ak trol kaçmış. Artık AKP bu ak trollere para da vermez. Niye? O trollüğü yapacak siz varsınız. Böyle şey olur mu? Bir siyasi partinin böyle bir iddiayla çıkması mümkün mü? Bakın, bu iddiayı AKP sözcüleri bile yapamıyor. Kim yapıyor bu iddiaları? AKP'nin para verdiği, beslediği ak troller yapıyor. Sizin içinize ak trol kaçmış diyebilirim sadece.

Yine, değerli arkadaşlar, bakın Tuğrul Türkeş bakan oldu, siz dünyanın hakaretini ettiniz, Türkeş'in mezarına gitti diye gittiniz zemzem suyuyla yıkadınız. Şimdi sizi zemzem kuyusuna atsak çıkmazsınız. Türkeş bari bakanlık aldı, siz bir şey almadan gittiniz AKP'yle iş birliği yaptınız. Belediyenin itfaiyesiyle zemzem suyu fışkırtsanız Türkeş'in mezarında aklanamazsınız.

Teşekkür ederim.