Konu:Meydana Gelen Deprem Sonrasında Adıyaman'ın Samsat İlçesine Devlet Elinin Daha Fazla Uzanması Gerektiğine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:82
Tarih:15/03/2017


Meydana gelen deprem sonrasında Adıyaman'ın Samsat ilçesine devlet elinin daha fazla uzanması gerektiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VELİ AĞBABA (Malatya) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Geçtiğimiz haftalarda Adıyaman Samsat'ta, biliyorsunuz, bir deprem meydana geldi. Samsat maalesef Adıyaman'ın en yoksul ilçelerinden birisi, hatta o bölgenin en yoksul ilçelerinden birisi. Erkeklerin tamamına yakını gurbetçi, inşaat işlerinde çalışıp daha sonra Samsat'a geliyorlar.

Bu depremde neredeyse Samsat'ın bütün evleri yıkılmış durumda. Orada başarılı bir kaymakam var, AFAD hakikaten çalışıyor orada ama orada bulunan bütün insanlar Samsat'ın yerinin değiştirilmesini talep ediyorlar çünkü Samsat'ın çöktüğü söyleniyor, böyle bir tedirginlik var.

Samsat'ın bu konuda sesini duyurması gerektiğini düşünüyoruz, yerinin taşınması gerektiğini düşünüyoruz. Mutlaka orada yaşayan insanların düşünceleri alınmalı, Adıyaman'ın en yoksul ilçesi Samsat'a daha fazla devlet eli gitmelidir diye düşünüyorum.

Tekrar ben geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.