Konu:Tbmm Başkanı İsmail Kahraman'a Geçmiş Olsun Dileğinde Bulunduğuna Ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:79
Tarih:08/03/2017


TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a geçmiş olsun dileğinde bulunduğuna ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Ben de buradan, bir kez daha, geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı bir süre aramızda olmayan ama her zaman tüm kalbiyle, tüm selamlarıyla, duasıyla sizlerle birlikte olan ve özellikle de 15 Temmuz gecesi, soy ismiyle müsemma bir şekilde bu Gazi Meclisimizi o bombaların altında tekrar açtırıp çalıştıran çok değerli dava adamı, devlet adamı, gerçekten bizler için de son derece istifade ettiğimiz, birikiminden istifade ettiğimiz değerli bir büyüğümüz olan Meclis Başkanımızı tekrar aramızda görmekten dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Allah'tan şifalar diliyorum kendisine.

Yine, az önceki oturumda hepimiz şehadet ettik ki, gerçekten çok daha dinç, enerjik bir vaziyette bu Mecliste Başkanlık yapmak suretiyle tüm siyasi partileri ve tüm milletvekillerini kucaklayan ve bundan sonraki süreçte de Parlamentonun bir çözüm aracı olarak millet adına, milletin talep ve beklentilerine uygun bir şekilde çalıştırılması noktasında hakikaten dinamik gördüğüm Meclis Başkanımıza, İsmail Kahraman ağabeyimize bir kez daha geçmiş olsun diyoruz. Aramıza hoş geldiniz demek istiyorum.

Yine, sayın milletvekilleri, bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu vesileyle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Modern Türkiye'nin inşasında ve gelişmesinde en önemli gücümüz olan kadınların, ülkemizin ve toplumun refahının yükseltilmesinde tartışmasız bir yere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün, tüm dünyada ve ülkemizde, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni ediyorum.

Yine, buradan gururla ve minnetle ifade etmek isterim ki 15 Temmuzda caddelerde, meydanlarda mermilere, tanklara, bombalara kendini siper eden, şehit düşen, gazi kalan ve Türkiye'nin geleceğine bizzat tesir eden kadınları bir kez daha anmak istiyorum. Türkiye'nin kahraman kadınları bu aziz milletin dualarında ve kalbinde her zaman var olacaklardır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında varlıklarını en yoğun şekilde hissettiğimiz, bizi biz yapan ve Peygamber Efendimiz'in "Cennet annelerin ayakları altındadır." sözünün muhatabı olan tüm kadınların gününü kutluyorum, bir kez daha sağlık ve başarı dileklerimle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum, tebrik ediyorum.

Değerli milletvekilleri, şimdi, İç Tüzük 60'a göre sisteme giren ilk 15 sayın milletvekiline söz vereceğim ama günün anlam ve önemine uygun olarak ve teamül teşkil etmemek kaydıyla bugün kadınlara pozitif bir ayrımcılık yapacağım, sisteme giren tüm kadın milletvekillerimize 60'a göre söz vereceğim, bunu da özellikle duyurmak istiyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)