Konu:Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü'nün sataşma nedeniyle yaptığı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:78
Tarih:07/03/2017


Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü'nün sataşma nedeniyle yaptığı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Sayın Başkanım, teşekkür ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinin Bulgaristan'la ilgili bir görüşünün olmamasını gerçekten yadırgadığımı ifade etmek istiyorum. Hangi konuda görüşü var, onu da merak ediyorum açıkçası; bu birincisi.

MUHARREM ERKEK (Çanakkale) - Müdahale anlamında söylüyor.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - İkinci olarak: Bizim soydaşlarımız, 1 milyona yakın soydaşımız yaşıyor. Bizim, o soydaşlarımız için görüşümüz de olmalı, faaliyetimiz de olmalı, çabamız da olmalı. Bunu yapmazsak asıl o zaman onlara karşı gerekli sorumluluklarımızı ifa etmediğimizi gösteririz.

Şimdi, ikinci bir konu, TİKA'nın Yunanistan'da olmadığından bahsediyor, TİKA'nın Bulgaristan'da olmadığından bahsediyor, sonra kalkıp "Bulgaristan seçimleriyle ne alakanız var?" diyor. Arkadaşlar, Bulgaristan'da bir Türk partisi vardı, hükûmet ortağı oldu.

ERDİN BİRCAN (Edirne) - Hâlâ var.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - O tarihten itibaren -hükûmet ortağı olduğu hâlde- neden TİKA'nın oraya giremediğini bana sormanız gerekmiyor. İşte, dönüp oranın muhasebesini yapmanız gerekiyor Sayın Köprülü. Bunlara iyi bakmak, iyi değerlendirmek lazım diyorum.

Çok teşekkür ediyorum.