Konu:Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım'ın 310 sıra sayılı Kanun Tasarısı'nın 2'nci maddesi üzerinde HDP Grubu adına yaptığı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:76
Tarih:01/03/2017


Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım'ın 310 sıra sayılı Kanun Tasarısı'nın 2'nci maddesi üzerinde HDP Grubu adına yaptığı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ADNAN BOYNUKARA (Adıyaman) - Sayın Başkan, Adıyaman'ın sorunlarını, biz milletvekilleri olarak hep birlikte takip ediyoruz; Behçet Bey'in de yapılanlardan, edilenlerden haberi vardır.

Tütün konusunu gündeme getirdiler. Tütün konusunda Maliye Bakanlığı, Gümrük Ticaret Bakanı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Sağlık Bakanı ve İçişleri Bakanının katılımıyla bir toplantı yapıldı. O toplantıya ilgili kamu kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Şu an onlar bir değerlendirme yapıyorlar, bir çözüm bulunmaya çalışılıyor; bunu kendileri de biliyorlar. Bugün yarın yakın zamanda bunun sonucu ortaya çıkacak.

Terörle mücadele konusunda ise, Adıyaman'da, bahsettiği bölgede 1 korucu şehit edildi ve geçmiş, ondan önceki dönemde de 1 asker şehit edildi, 1 asker yaralandı. Adıyaman'a terörün girmesine hiç kimsenin izin vermemesi lazım. Bizim görevimiz olduğu kadar Behçet Bey'in de görevi.