Konu:Anayasa Değişikliği Teklifinde Seçilme Yaşının 18'e İndirilmesi Hükmünün Gençlerin Özellikle 15 Temmuz Sonrası Göstermiş Olduğu Birlik Beraberliğe Hürmeten Desteklenmesi Gerektiğine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:55
Tarih:11/01/2017


Anayasa değişikliği teklifinde seçilme yaşının 18'e indirilmesi hükmünün gençlerin özellikle 15 Temmuz sonrası göstermiş olduğu birlik beraberliğe hürmeten desteklenmesi gerektiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ RAVZA KAVAKCI KAN (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Bugün görüşülecek Anayasa değişikliği maddeleri arasında seçme seçilme yaşının 25'ten 18 yaşa düşürülmesi maddesi de var. Bununla alakalı, gençlerimize güvendiğimizi, özellikle 15 Temmuz sonrası gençlerimizin göstermiş olduğu birlik beraberliğe hürmeten bu maddeyi ve Anayasa değişikliğimizi desteklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu meyanda, en genç şehidimiz olan Halil İbrahim Yıldırım'ın şahsında bütün 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. En genç gazilerimizden Görkem Mert Altaylar'ın şahsında bütün gazilerimize Allah'tan hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımızın şu cümlesiyle bitiriyorum: "Sadece yarınlarımızı değil, bugünlerimizi de biz gençlerimize emanet edebiliriz."

Teşekkür ederim.