Konu:Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal'ın Chp Grup Önerisi Üzerinde Yaptığı Konuşmasındaki Bazı İfadelerine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:52
Tarih:06/01/2017


Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal'ın CHP grup önerisi üzerinde yaptığı konuşmasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ LALE KARABIYIK (Bursa) - Teşekkürler Sayın Başkan.

Az önce iktidar partisinden konuşma yapan sayın vekil sanki biz suçluların tespit edilmesini istemiyormuşuz gibi bir algı yarattı.

Şimdi, bu sürecin doğru yürütülmesi gerektiğini ifade ettim ben, kurunun yanında yaşın da yanmaması gerektiğini söyledim. Suçluların cezalandırılması ne kadar önemliyse suçsuzların da korunması önemlidir dedim. Rektörlerin inisiyatifine bırakılmış olduğunu ifade ettim.

Siz de sadece rektörleri dinliyorsunuz. Yani, biz insanları dinleyerek karar vermiyoruz ama siz de sadece rektörleri dinliyorsunuz. Rektörlerin tamamına güveniyor musunuz bu süreçte? "Gelin, bilimi konuşalım; gelin, katma değeri yüksek ürünleri konuşalım." dediniz. Evet, konuşalım ama, maalesef, Sayın Vekil, bunlar üniversitelere siyaset karıştırılarak, bu yöntemlerle olmaz, konuşulamıyor. Bu nedenle, doğru yolda mısınız? Ben gerçek FETÖ'cülerin hâlen üniversitelerde oturduklarını, rektörlerden başlayarak, bunu söylemek istiyorum; bunu inceleyin diyorum sadece. FETÖ'cüleri koruma gibi bir algı yaratmanıza müsaade edemeyiz.

Teşekkür ederim.