Konu:İhraç edilen akademisyenlerin durumuna, rektörlerin neden incelemeye tabi olmadıklarını öğrenmek istediğine ve Ensar Vakfına devredilen kamu mülklerinin listesini talep ettiğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:52
Tarih:06/01/2017


İhraç edilen akademisyenlerin durumuna, rektörlerin neden incelemeye tabi olmadıklarını öğrenmek istediğine ve Ensar Vakfına devredilen kamu mülklerinin listesini talep ettiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

LALE KARABIYIK (Bursa) - Teşekkürler Sayın Başkan.

İhraç edilen akademisyenler hâlen ihraçta ve onlar için ikinci bir komisyon kuruldu ancak bu komisyon da eskisiyle aynı olduğu için, hiçbir değişiklik olmadan, haksızlığa uğramış olarak en azından dörtte 3'ü ihraçta bekliyor.

İlgililere sormak istediğim şu: Peki, rektörler neden incelemeye tabi olmuyorlar? Bu rektörlerin hepsinin FETÖ'cü olmadığını nereden biliyoruz? Şu anda, rektörler kendi dönemlerindeki yöneticiler dışındakileri hedef gösteriyorlar ve gerçekten mağduriyetler oluşuyor. Bunu öğrenmek istiyorum.

Bir diğer nokta: Son üç ayda özellikle, birtakım illerde Ensar Vakfına devredilen kamu mülkleri var; bunların listesini talep ediyorum.