Konu:Bütçenin kabulü nedeniyle teşekkür konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:42
Tarih:16/12/2016


Bütçenin kabulü nedeniyle teşekkür konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM (İzmir) - Sayın Başkan, sayın milletvekilleri; 2017 merkezî yönetim bütçesi Genel Kurulumuzda görüşülerek kabul edildi. Aynı zamanda 2015 yılı Kesin Hesap Kanunu da yine burada sizlerin oylarıyla kabul edildi.

Ben, öncelikle bu bütçe görüşmelerine Komisyon aşamasından son ana kadar emeği geçen milletvekillerimize, partilerimize, grup başkan vekillerine, Meclis başkan vekillerine, Meclis Başkanımıza, uzmanlara, bakanlarımıza, velhasıl emeği geçen milletvekillerimiz başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından alkışlar)

2017 bütçesi tam bir yatırım bütçesi olacak. Yatırımların yüzde 30 artırıldığı, istihdamın, üretimin, özellikle terörle mücadelenin amansız bir şekilde devam ettiği bölgelerimizin inşası, imarı için çok önemli kaynakların ayrıldığı bir hizmet, yatırım, yeni projelerin bütçesi olacaktır. İnşallah, ülkemizin başını ağrıtan, milletimizin canını sıkan bu terör belasını da gündemimizde en aşağı sıralara indireceğiz. Buna yürekten inanıyoruz çünkü buna yönelik siyasi irademiz de var, milletin bu konudaki tam bir birlikteliği var, kanaati var. Türkiye'de istikrarı, güveni, kardeşliği bozacak her türlü faaliyete karşı parti farkı gözetmeksizin bütün milletimiz doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle kenetlenmiştir. Türkiye'nin sorunu terördür. Terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yoktur, Kürtlerin PKK gibi bir sorunu vardır. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından alkışlar) Bu sorunu inşallah ülkemizin gündeminden çıkaracağız.

Hepinize teşekkür ediyorum, yüce Meclise saygılar sunuyorum. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından ayakta alkışlar)