Konu:İstanbul'da Yaşanan Terör Saldırısında Şehit Olanlara Allah'tan Rahmet, Yaralılara Acil Şifalar Dilediğine, Tüm Terör Eylemlerini Lanetlediğine Ve Mevlit Kandili'ni Kutladığına İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:37
Tarih:11/12/2016


İstanbul'da yaşanan terör saldırısında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğine, tüm terör eylemlerini lanetlediğine ve Mevlit Kandili'ni kutladığına ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri -sözlere geçmeden önce- Peygamber Efendimiz'in mevlidişeriflerini kutlamaya hazırlandığımız dün gece yine hep birlikte büyük bir acı yaşadık. Türkiye ne zamanki büyük bir hamle yapacağı, sorunlarını aşarak hedefine ulaşmaya çalışacağı bir sırada yeni bir terör saldırısıyla karşı karşıya kalıyor. Zaman zaman figüranlar değişse de oyun aynı oyun, sahne aynı sahne.

İstanbul'da, değer yoksunu hain terör örgütü tarafından yapılan alçakça saldırı neticesinde 27'si polis olmak üzere 29 kardeşimizi şehit verdik, çok sayıda yaralımız var. Bu alçak saldırıyı ve terörü bir kez daha şiddet ve nefretle lanetliyoruz. Kalleşçe şehit edilen kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum, yaralı kardeşlerimize de Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

Birliğimize, kardeşliğimize, huzurumuza ve güvenliğimize kasteden katillere ve onların zalim efendilerine hep birlikte haykırarak diyoruz ki: Asla başaramayacaksınız. Bu milleti yenemeyecek, bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Türkiye'ye diz çöktüremeyeceksiniz. Çünkü bizler ülkemizi teröre ve teröriste bırakmayacak ve onların ipini elinde tutan sahiplerine asla boyun eğmeyeceğiz. Her zamankinden daha çok bir ve beraber olacak, kardeşliğimizi en güçlü şekliyle dosta ve düşmana göstereceğiz. Muhyi'nin dediği gibi:

"Sayılmayız parmak ile,

Tükenmeyiz şehit olmak ile,

Kimse bilmez ahvalimiz,

Taşramızdan sormak ile."

Farklı siyasi partilerde siyaset yapsak da, farklı düşüncelerimiz ve ideolojilerimiz olsa da söz konusu vatansa, milletse, bayraksa şehitlerimizle ortak tüm değerlerimiz olursa gerisi teferruattır diyoruz ve terör gibi toplumsal ve millî meselelerde ortaklaşarak teröre karşı ortak duruş sergileyip ortak mücadele kararlılığımızı bir kez daha en güçlü şekliyle gösteriyoruz.

Değerli milletvekilleri, yine, bugün mübarek bir gün. Âlemlere rahmet olarak gönderilen, adaletin ve merhametin timsali Peygamber Efendimiz'in kutlu doğumunun ülkemize, İslam âlemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisiyle mevlidişeriflerinizi de tebrik ediyorum.

Bu vesileyle bir kez daha tüm terör örgütleri ve terör eylemlerini lanetlerken Rabb'im "Kahhar" ismişerifleriyle tüm terör örgütlerini ve destekleyenleri kahrıperişan eylesin diyor, hepinize saygılar sunuyor, teşekkür ediyorum. (AK PARTİ, CHP ve MHP sıralarından alkışlar)