Konu:Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz'ün Sataşma Nedeniyle Yaptığı Konuşması Sırasında Şahsına Sataşması Nedeniyle Konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:35
Tarih:09/12/2016


Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz'ün sataşma nedeniyle yaptığı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) - Sayın Başkan, olan bir şeyi söylemek müfterilik değildir.

Sayın İlknur Hanım -nezaketsizlik etmem istemem bir kadın milletvekiline- Ankara'daki ağır ceza mahkemelerinin kararlarını size göndereceğim. Tavsiyem de şudur: Bana çok "Müfteri." diyen oldu, hepsine de belgeleriyle cevap verdim.

İkinci mesele: "Madem böyle iddialarınız var, adalete gidin." diyorlar. Kömür raporunu götürdüm, adalete verdim. O kadar açık yolsuzluk olmasına rağmen dava bile açtırılmadı, sonra dava açtırmayanı tutukladılar FETÖ'cü diye, o hâkimi tutukladılar FETÖ'cü diye ama o hâkim, o savcı tutuklanmadan önce HSYK'ya ve Yargıtaya gönderildi ödül olarak kömür yolsuzluğunda. "Adalete gidin." diyorsunuz, değil mi? Evet, haklısınız, adalete gidelim. Siz 4 bakanınızı adalete gönderdiniz mi, gittiler mi adalete? (CHP sıralarından alkışlar)

İLKNUR İNCEÖZ (Aksaray) - Biraz evvelki beyanlarınızla hiçbir ilgisi yok.

AYKUT ERDOĞDU (Devamla) - Gitti mi? İlknur Hanım, rica ediyorum, "Adalete gidin." diyorsunuz ya -pratiğini sizde gördük- 4 bakanı adalete gönderdiniz mi, madem adalete bu kadar güveniyorsunuz?

Ayrıca gidecek bir adalet bıraktığınızı düşünüyor musunuz? Niye biliyor musunuz? Bu, sizin kötülüğünüze. Gidilecek bir adalet kalmış olsaydı bu anlattığım rezil yolsuzluklar bu kadar üst üste gelmezdi ve "Bunu adalete götürün." diyorsunuz ya, bu anlattığım o hayat kadınlarının rüşvet edildiği, verildiği operasyonu kim yaptı biliyor musunuz? Hanefi Avcı yaptı. Hanefi Avcı bu operasyonu yaptıktan sonra ne oldu? Hanefi Avcı gibi sağcı bir Polis Müdürünü aldınız, "Devrimci Karargâh" diye bir devrimci örgüte montelediniz, adamı içeri attınız. Kim attı? Eski ortaklarınız attı. Onun için adaletten konuşması gereken, haktan konuşması gereken son partisiniz.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkürler Sayın Erdoğdu.