Konu:24 Kasım Öğretmenler Günü'ne ve EĞİTİM SEN'li öğretmenlere haksız ve hukuksuz bir uygulama yapıldığına ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:26
Tarih:24/11/2016


24 Kasım Öğretmenler Günü'ne ve EĞİTİM SEN'li öğretmenlere haksız ve hukuksuz bir uygulama yapıldığına ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

BİROL ERTEM (Hatay) - Bugün 24 Kasım dolayısıyla, başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; özgür, laik ve demokratik bireyler yetiştiren tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarım.

Bugünkü buruk tabloya baktığımızda, Anayasa'ya göre kurulmuş sendikaların eylemine katılan kamu emekçileri öğretmenlerimiz AKP iktidarı tarafından terör örgütleriyle ilişkilendirilerek görevlerinden uzaklaştırılmışlardır. Haksız yere ve hukuksuz yapılan bu uygulama, emek, barış ve demokrasi mücadelesi veren EĞİTİM-SEN emekçilerine yapılan bir kıyımdır.

Binlerce öğretmenimiz mağdur olduğu gibi, öğrencilerimizin ve velilerimizin de zor durumda kaldığı bugünlerde bizler, her zaman hakkın ve hukukun yanında olarak, öğretmenlerimizin bugüne kadar kaybettikleri hakların tazmin edilerek tekrar görevlerine başlamaları için her mecrada gereken bütün çalışmaları yapmaktayız. Öğretmenlerimiz görevlerine dönene kadar onların sesi olmaya devam edeceğiz.

Teşekkür ediyorum.