Konu:Kirli şirketlere Meclisin onarımını yaptırmayı onuruna yakıştıramadığına ve bunun bir an önce iptal edilmesini beklediğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:21
Tarih:16/11/2016


Kirli şirketlere Meclisin onarımını yaptırmayı onuruna yakıştıramadığına ve bunun bir an önce iptal edilmesini beklediğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ALİ ŞEKER (İstanbul) - Sayın Başkan, "Milletin Meclisini millet yapar." diyerek FETÖ'cülerin bombaladığı Meclisi FETÖ'cü müteahhitlere yaptırmaktan utanmıyor mu bu Meclis Başkanlığı?

Biliyorsunuz, 24 Ağustosta bir anlaşma imzalandı ve 32 tane şirkete Meclisin tamiratı, tadilatı işi verildi. Bunların içerisinde 10 işçinin katledildiği Mecidiyeköy'deki Torunlar İnşaatın sahibi de var. "DKY inşaat" dediğimiz 1 ortağı Amerikalı olan ve 6 ortağı da FETÖ'den dolayı tutuklanan grup da var. Bunların içerisinde Zekeriya Öz'ü Dubai'ye tatile gönderen Ağaoğlu İnşaatın sahibi Ağaoğlu da var.

Bu kirli şirketlere bu Meclisin onarımını yaptırmayı ben gururuma, onuruma yakıştıramıyorum ve bunun bir an önce iptal edilmesini bekliyorum.