Konu:26'ncı Dönem İkinci Yasama Yılının Milletimize Ve Demokrasimize Hayırlar Getirmesini Temenni Ettiğine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:1
Tarih:01/10/2016


26'ncı Dönem İkinci Yasama Yılının milletimize ve demokrasimize hayırlar getirmesini temenni ettiğine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Dönem İkinci Yasama Yılının ülkemize, milletimize ve demokrasimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak milletimiz ve ülkemiz için çalışacağımız, mesai vereceğimiz bu yasama yılında her zaman olduğu gibi, fikirlerin tartışılırken nezaket ve uzlaşıdan uzak kalmadan, verimli ve milletimiz için en iyi olanı bulduğumuz bir çalışma dönemi diliyorum.

Hepimizin malumu olduğu üzere, Gazi Meclisimize, Cumhurbaşkanımıza, milletimize, devletimize, ülkemize ve demokrasimize beslediği hain emellerini 15 Temmuz gecesi açığa vuran alçaklar, yine en büyük tokadı bu büyük milletten almışlardır. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde milletimizin, yine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız ile birlikte bu çatı altında milletin vekillerinin göğüslerini savaş uçaklarına kahramanca siper etmesiyle bu hainler gerekli cevabı almışlardır.

Tarihinde ve sinesinde nice destanlar, nice kahramanlıklar yatan milletimiz, 21'inci asrın başında da yine kendi destanını yazmış, yine sinesindeki kahramanlarıyla cihana haykırmıştır. Buradan bir kez daha bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum, gazilerimize bir kez daha şifalar diliyorum. Bu bağlamda, millî iradenin daha da güçlenerek, millî birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstererek milletimizin beklentilerini karşılayacak, huzurunu ve refahını artıracak reformların yapılacağı, cumhuriyetimizin tam anlamıyla demokrasiyle taçlanacağı bir dönem geçirmemiz temennisiyle iktidar, muhalefet tüm gruplara ve milletvekillerine başarılar diliyorum.

Sayın milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığının, Bakanlar Kurulundan istifa eden bir bakana ve boşalan bakanlıklara yapılan yeni atamalara ilişkin bir tezkeresi vardır, okutuyorum: