Konu:Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın CHP grup önerisi üzerinde yaptığı konuşması ile Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklamasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:1
Birleşim:87
Tarih:10/05/2016


Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın CHP grup önerisi üzerinde yaptığı konuşması ile Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklamasındaki bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Sayın Başkanım, bir kere öncelikle şunu ifade edeyim: Bu kürsüde konuşurken hatip "kendini milletvekili sanan" ifadesini kullandı. Benim bütün tepkim bu ifade üzerine gerçekleşmiştir. Bu ifade doğru bir ifade değildir. Buna mukabil yapacağım karşılığı da hak etmiştir, tekrar söylüyorum.

İkincisi: Kusura bakmasın, Sayın Özel, HDP kendini savunabilir. Özel'e ne düşüyor? Özel'e bir şey düşmez burada.

FİLİZ KERESTECİOĞLU DEMİR (İstanbul) - Burası Meclis, Meclis, herkesi ilgilendirmesi gerekiyor.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Buradan rol kapmaya gerek yok. Şahsımla ilgili rol kapacak birisi varsa Özel çıksın, arkadaşımla ilgili konuşması gereken şeyi söylesin.

Özel'le ilgili olarak da çok şey söylenebilir, şimdilik bununla iktifa edeyim.

BAŞKAN - Sayın Çavuşoğlu, burada yapılan her türlü yanlışlığa karşı her milletvekilinin söz söyleme hakkı vardır. Dolayısıyla, Sayın Özel de yapılan hakarete ilişkin bir değerlendirme yapmıştır, bu da çok normaldir.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Ben de değerlendirmemi yaptım Başkanım.