Konu:15 Temmuzda Millete, Millî İradeye, Devlete Ve Cumhurbaşkanına Karşı Gerçekleştirilmek İstenen Alçakça Kalkışmayı Ve Bunu Yapan Aşağılık Teröristleri Lanetlediğine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:118
Tarih:26/07/2016


15 Temmuzda millete, millî iradeye, devlete ve Cumhurbaşkanına karşı gerçekleştirilmek istenen alçakça kalkışmayı ve bunu yapan aşağılık teröristleri lanetlediğine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, 15 Temmuzda milletimize, millî iradeye, devletimize ve Cumhurbaşkanımıza karşı gerçekleştirilmek istenen alçakça kalkışmayı ve bunları yapan aşağılık teröristleri buradan bir kez daha lanetliyorum.

Parlamentomuzda yer alan tüm grupların milletimizle ortak hareket ederek bu darbe girişimine karşı tam bir mutabakatla dayanışmayı sergilemeleri tarih önünde takdirle karşılanacaktır. Bu birlikteliği gösteren değerli milletvekili arkadaşlarımla bugün bu çatı altında bulunmaktan onur duyuyorum.

Buradan hain girişimde yaşamını yitiren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

Ayrıca, cesareti, dirayeti ve milletiyle olan sarsılmaz bağıyla darbeye ve darbecilere karşı yüreğini ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımızı, millete karşı yapılan hiçbir girişimin başarıya ulaşamayacağını bir kez daha gösteren Gazi Meclisimizin Sayın Başkanını ve siz değerli üyelerini hürmetle selamlıyorum.

Yine, darbeye ve darbecilere karşı kararlı, dik duruşuyla Hükûmetimize, tüm siyasi partilerimize ve gruplarına, sivil toplum kuruluşlarımız ile basın-yayın kuruluşlarına da bir kez daha teşekkür ediyorum.

Özellikle de onursuz yaşamaktansa onurlu bir şekilde ölmeyi göze alarak, göğsünü tanklara siper ederek destansı bir tarih yazan ve hâlen bıkmadan, usanmadan, yılmadan yediden yetmişe meydanlarda demokrasi nöbeti tutan aziz milletimizin her bir ferdini saygıyla selamlıyorum, teşekkür ediyorum.