Konu:Fethullahçı terör örgütünün kamu kurumlarında, yargıda, Silahlı Kuvvetlerde sinsi sinsi örgütlenmek suretiyle 15 Temmuz günü kalkıştığı bu darbe girişimini lanetlediğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:1
Birleşim:115
Tarih:19/07/2016


Fethullahçı terör örgütünün kamu kurumlarında, yargıda, Silahlı Kuvvetlerde sinsi sinsi örgütlenmek suretiyle 15 Temmuz günü kalkıştığı bu darbe girişimini lanetlediğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

REŞAT PETEK (Burdur) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Fethullahçı terör örgütünün kamu kurumlarında, yargıda, Silahlı Kuvvetlerde sinsi sinsi örgütlenmek suretiyle 15 Temmuz günü kalkıştığı bu darbe girişimini lanetliyorum. Bu darbe girişimi karşısında aziz milletimizin gösterdiği tepkiyle, aynı zamanda bütün siyasi partilerimizin, meşru güvenlik kuvvetlerimizin, milletine bağlı Silahlı Kuvvetlerimizin gösterdiği tepkiyle püskürtülmesinden millet olarak ne kadar memnun olduğumuz ortadadır.

Bu ortak tepkiyi, demokrasiye sahip çıkma duygumuzu bundan böyle de millet olarak, siyasi partiler olarak devam ettirmemiz milletimizin hayrına olacaktır.

Kendilerine tevdi edilen silahları milletimize döndüren bu alçakları, bu şerefsizleri hep birlikte telin edelim, bundan sonra benzeri girişimde bulunamasınlar.