Konu:Kadir Gecesi'ni Ve Ramazan Bayramı'nı Kutladığına İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:110
Tarih:30/06/2016


Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramı'nı kutladığına ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, son tasarıya geçmeden önce bir dakikanızı istirham edeceğim ben de.

Değerli milletvekili arkadaşlarım, mübarek ramazan ayı boyunca bir aydır burada hep beraber mesai yaptık. Bu gece itibarıyla bayram tatili hazırlıklarının da başladığı bu anlarda milletimizin, tüm İslam âleminin ve siz değerli milletvekili arkadaşlarımın mübarek Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Yine, yarın idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecesi'nin de ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Mutluluklara ve güzelliklere vesile olan bayram günlerinin eli kanlı hainler, zorbalar ve insanlık dışı mahlûklar tarafından milletimize ve ülkemize zehir edilmeye çalışıldığını görüyoruz. Bayramlarımızı, kutsal ve ulvi olan her şeyimizi ayaklar altına almaya çalışanlara karşı millet olarak bu Ramazan Bayramı'nda da en güzel cevabı yine biz vereceğiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde dimdik millet olarak karşılarında duracağız. En güzel cevabı her daim var olan bayram tadındaki kardeşliğimiz ve beraberliğimizle vereceğiz. Bir kez daha aziz milletimizin, siz tüm değerli milletvekili arkadaşlarımın, Meclis çalışanlarımızın, ailelerinizin, sevdiklerinizin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, tüm dünyaya barışın, esenliğin, huzurun ve kardeşliğin egemen olduğu günlere vesile olmasını temenni ediyorum.

Teşekkür ediyorum. (AK PARTİ ve MHP sıralarından alkışlar)