Konu:Meclisin, Normal İşleyişinin Dışına Çıkmayarak Ve Tüm Kurumlara Örnek Olarak Çalışmalarına Devam Edeceğine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:1
Birleşim:108
Tarih:28/06/2016


Meclisin, normal işleyişinin dışına çıkmayarak ve tüm kurumlara örnek olarak çalışmalarına devam edeceğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, az önceki talepler ve açıklamalar ışığında biz de bir açıklama yapma gereği hissettik.

Başkanlık Divanı olarak, bu akşam sıralarında meydana gelen İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki menfur terör saldırılarını bir kez daha şiddetle, nefretle kınıyoruz. Yaşanan bu menfur bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu tür terör eylemlerini yapanların başlıca amaçları, milletimizin moral ve motivasyonunu bozmak, devlet kurumlarının sağlıklı işleyişini etkilemek, toplumda kaos ve kargaşa oluşturmaktır. Yüce Meclisimiz, işleyişinde normalin dışına çıkmayarak terörün bu amacını reddettiğini gösterecek ve bu tüm kurumlara örnek olarak çalışmalarına devam edecektir. Gayretiniz, emeğiniz için tüm milletvekillerine teşekkür ediyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)