Konu:Hatay Milletvekili Serkan Topal'ın yaptığı gündem dışı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:108
Tarih:28/06/2016


Hatay Milletvekili Serkan Topal'ın yaptığı gündem dışı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ORHAN KARASAYAR (Hatay) - Sayın Başkanım, değerli milletvekilleri; demin kürsüdeki hatip Hatay'ımızla ilgili hem Meclisimizi hem kamuoyumuzu tamamen yanlış bilgilendirmiştir.

Hatay'ımız AK PARTİ iktidarında, on dört yıllık iktidarımız süresince cumhuriyet tarihinde aldığı hizmetlerin en az 50 katını almıştır. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Bunu biz rakamlarla da, projelerle de, programlarla da ortaya koyabiliriz. Çükü arkadaşımızın Hatay'la alakası yok. Arkadaşımız Hatay'ı tanımıyor, Hatay'ı görmüyor, sadece Samandağ'a gidiyor, Samandağ'da siyaset yapıyor, maalesef, Samandağ'ında yapılan hizmetleri de görmüyor.

Değerli Arkadaşım, Samandağ'ında AK PARTİ gelmeden hangi hizmetler vardı? Samandağ'a giden yolunuz hangi şartlardaydı? Samandağ'ı yolunu kim yaptı? Samandağ'a gelen onlarca hizmeti kim getirdi? Reyhanlı Barajı'nı kim yaptı?

Değeli arkadaşlar, ilimizde duble yollarımızın tamamı bitmek üzere.

Bir Arsuz yolumuz vardı değerli arkadaşlar, benim dedem "Buradan bir yol geçecek." derdi. Biz büyüdük, Allah'a şükür milletvekili olduk, o yolu yapmak bize nasip oldu. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Her hafta orada en az 5-6 kişimiz ölürdü. Ama şu anda Arsuz yolumuz inanın Avrupa standartlarının üzerinde bir yol.

Antakya'ya bölge hastanemiz bitmek üzere, devlet hastanemiz yapıldı, adalet saraylarımız, emniyet saraylarımız, PTT binalarımız... Bana söylesin sayın vekilimiz, "Sayın vekilim, Hatay'ımızda şu hizmet yok." desin, biz hep beraber bir ay sonra o hizmeti de hayata geçiririz.

Bakın, değerli arkadaşlar, Arsuz'da devlet hastanemizin projesi bitti, emniyet sarayımızın bitti, kaymakamlık binamız yapılıyor. Burası ilçe olalı daha iki yıl oldu. Buradaki gecikmeleri sağlayan da Arsuz Belediyesinin imarla ilgili sıkıntıları, büyükşehrin imarla ilgili problemleri. Biz işlerimizi günlük, bire bir takip ediyoruz. Arsuz'la alakalı da tüm yatırımlar projelendirildi, başladı, en kısa sürede de bitecek.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

ORHAN KARASAYAR (Devamla) - Sayın Vekilim, varsa yapılmak istenen Hatay'a onu söyleyin, onu da biz hemen başlatır onu da getiririz. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Hatay'ımız bugün Türkiye'nin en fazla proje gelen illerinden bir tanesi. Sadece Reyhanlı Barajı'mız ilimizin en az yüz yıllık hayali, inşallah en kısa sürede açılacaktır.

VELİ AĞBABA (Malatya) - AKP döneminde Suriye'den 1 milyon turist geldi arkadaşlar Hatay'a, 1 milyon mülteci geldi AKP sayesinde, daha ne yapsın Hatay'a.

ORHAN KARASAYAR (Devamla) - Ben başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, sizlere, Hatay'ımıza yapılan hizmetlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Hatay'ımıza hizmetler vermeye devam edilecektir.

Yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)