Konu:Manisa Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun sataşma nedeniyle yaptığı konuşması ile Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklaması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:64
Tarih:31/03/2016


Manisa Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun sataşma nedeniyle yaptığı konuşması ile Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yaptığı açıklaması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Öncelikle söz verdiğiniz için çok teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Bakınız, burada biraz evvel konuştuğumuz konu, rahmetli Tahir Elçi'nin yani bir hukuk adamının, bir baro başkanının katledilmesiyle ilgili bir araştırma önergesi konusuydu. Ve bugün, değerli arkadaşlar, Mehmet Selim Kiraz'ın katledilişinin yıl dönümü. Ve burada konuşan kişi eski bir baro başkanı. Ben, bulunduğum yerden eski bir baro başkanının bir diğer baro başkanıyla ilgili olarak kaygılarını, düşüncelerini dile getirirken bugün ölüm yıl dönümü olan Mehmet Selim Kiraz'la ilgili hiçbir ifadede bulunmamasını öncelikle yadırgadığımı ifade etmek üzere bu girişimde bulundum, bir.

İki: Ben burada ifadelerimi söylerken telefondan da bahsettim. Neden bu adam ya da bu örgütle ilgili olarak Sayın Tanrıkulu'nun arandığını, neden arandığını söylemedim bakın, aranmıştır ama neden bu telefonlara cevap vermemiş ya da bir nebze, bir ihtimal dahi olsa bir canı kurtarmak için bir adım dahi atmamıştır? Buna vurgu yapmak istedim değerli kardeşlerim. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Bakın, tekrar söylüyorum: Niyetim CHP'yi kastetmek değildir ama Sezgin Tanrıkulu vasıtasıyla CHP'ye bir aşı yapılmıştır, CHP giderek HDP'lileşmektedir arkadaşlar; bu. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)