Konu:Adıyaman'ın Gerger İlçesine Bağlı Yeşilyurt Köyündeki Bor Madeninde Gerçekleşen Patlamada Hayatını Kaybeden Hacı Demirel'e Allah'tan Rahmet, Yaralı Kadir Aslan'a Acil Şifalar Dilediğine, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladığına, Bütçenin Millete Ve Hükûmete Hayırlar Getirmesini Temenni Ettiğine Ve Meclisin Bütün Çalışanları İle Televizyon Aracılığıyla Görüşmeleri Takip Eden Tüm Vatandaşlara Teşekkür Ettiğine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:55
Tarih:07/03/2016


Adıyaman'ın Gerger ilçesine bağlı Yeşilyurt köyündeki bor madeninde gerçekleşen patlamada hayatını kaybeden Hacı Demirel'e Allah'tan rahmet, yaralı Kadir Aslan'a acil şifalar dilediğine, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığına, bütçenin millete ve Hükûmete hayırlar getirmesini temenni ettiğine ve Meclisin bütün çalışanları ile televizyon aracılığıyla görüşmeleri takip eden tüm vatandaşlara teşekkür ettiğine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, tabii ki bütçedeki son kürsü nöbetim olduğu için birkaç hususu ifade etmek istiyorum.

Öncelikle, tabii, bugün Adıyaman ilimizin Gerger ilçesine bağlı Yeşilyurt köyündeki bor madeninde gerçekleşen patlamada hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi Hacı Demirel kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yine, yaralı olan Kadir Aslan kardeşimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Yine, yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını diler, bu vesileyle tüm kadınlara sağlık, mutluluk ve başarı temenni ediyorum.

Peygamber Efendimiz (SAV) Veda Hutbesi'nde şöyle buyuruyor: "Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Kadınlar size Allah'ın bir emanetidir, onları koruyup kollayınız." şeklinde buyurmaktadır. Dolayısıyla, toplum olarak bu emanete saygı duymak, onların haklarını gözetmek her bireyin özen göstermesi gereken bir sorumluluktur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların gününü kutluyorum. Sadece bir gün değil, her daim buna riayet etmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum ve teşekkür ediyorum.

Yine, sayın milletvekilleri, evet, bütçenin son kürsü nöbeti olduğu için ben, şimdiden bu bütçenin milletimize ve Hükûmetimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle bugüne kadar yoğun mesai harcadığımız birleşimleri yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan, başkan vekilleri ve kâtip üyelerine, parti gruplarımızın, tüm grupların başkan vekillerine, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkan ve üyeleri başta olmak üzere tüm milletvekillerine ve ailelerine, Hükûmet üyelerine katkıları ve katılımları için teşekkür ediyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Ayrıca, çalışmalarımıza yasama, idari ve teknik hizmetleriyle destek veren idari teşkilatımızın Genel Sekreteri ve yöneticilerine, Divanda yakın destek sağlayan Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı idareci ve yasama uzmanlarına, bir hafta aralıksız çalışmasıyla bütçe metinlerini basan Basımevine, Komisyon aşamasında yoğun emek sarf eden Bütçe Başkanlığımızın çalışanlarına, sözlerimizi kayda geçiren stenograflara, Genel Kuruldaki teknik sistemi çalıştıran işletme birimi teknik personeline, sürekli hareket hâlinde, taleplerimize yetişen kavaslara, bire bir çalıştığımız danışman ve sekreterlerimize, tüm partilerin grup çalışanlarına, görüşmelerimizi yansıtan Türkiye Büyük Millet Meclisi Televizyonu çalışanlarına, sağlık çalışanlarına, güvenlik hizmetlerini özveriyle yerine getiren koruma personeline, hazırladıkları güzel yemekleriyle lokanta çalışanlarımıza, yoğunluğumuzu alan çay ve kahveleriyle çay ocakçı ve garsonlara, ulaşımımızı sağlayan şoförlere, temizlik hizmetlerini veren personele, çalışmalarımızı kamuoyuyla paylaşan tüm Parlamento muhabirlerine, velhasıl Meclisimizin bütün çalışanlarına ve televizyon aracılığıyla bizleri takip eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. (AK PARTİ, CHP ve MHP sıralarından alkışlar)