Konu:İzmir Milletvekili Necip Kalkan'ın 312 sıra sayılı Kanun Teklifi'nde oyunun rengini belli etmek üzere yaptığı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:98
Tarih:03/06/2016


İzmir Milletvekili Necip Kalkan'ın 312 sıra sayılı Kanun Teklifi'nde oyunun rengini belli etmek üzere yaptığı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

TACETTİN BAYIR (İzmir) - Sevgili arkadaşlar, gerçekten, İzmir Milletvekili Necip Kalkan ağabeyimle uzun yıllar ticaret odasında birlikte çalıştık ama beni yeterince tanımamış. Öncelikle, hani bahsettiği "Sabah saatlerinde sen pijamayla gezerken..." ifadesini düzeltelim.

OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Öyle demedi.

TACETTİN BAYIR (Devamla) - Ben pijama kullanmıyorum, şortla uyuyorum genelde, İzmir çocuğuyum. (Gülüşmeler) Onu bir düzeltelim.

MUSTAFA ELİTAŞ (Kayseri) - Yatak odana girecek hâli yok ya.

TACETTİN BAYIR (Devamla) - İkincisi: Sayın Bakan da Sayın Komisyon Başkanı da verdiğimiz aralarda yaptığımız olumlu eleştirilerle ilgili kendileri teşekkürlerini ilettiler bana. Yani sizden de teşekkür beklerdim doğrusu.

OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Orada sataştınız ama Necip ağabeye sataştınız, "Bilmiyor." dediniz.

TACETTİN BAYIR (Devamla) - Ama bir şey söyleyeyim: Kesin olan bir şey var, İzmir'de ben başım dik gezeceğim bu kanuna "hayır" dediğim için ama siz nasıl gezeceksiniz onu bilemiyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Biz her zaman dik geziyoruz, alnımız ak geziyoruz.

TACETTİN BAYIR (Devamla) - Hepinize hayırlı sabahlar diliyorum.

Hayırlısı olsun efendim.