Konu:Ne Adıyaman Ne Gaziantep Ne De Başka Bir İlin Bugüne Kadar Hiçbir Terör Örgütüne Prim Vermediğine, Pkk Gibi Pyd, Ypg, Ypj Ve Daiş'in De Terör Örgütü Olduklarına Ve Kınanmaları Gerektiğine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:35
Tarih:29/01/2016


Ne Adıyaman ne Gaziantep ne de başka bir ilin bugüne kadar hiçbir terör örgütüne prim vermediğine, PKK gibi PYD, YPG, YPJ ve DAİŞ'in de terör örgütü olduklarına ve kınanmaları gerektiğine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, özellikle Adıyaman Milletvekili de olduğum için bir konuyu ifade etmek istiyorum, çok sıkça dile getirildi. Ne Adıyaman ne Gaziantep ne de başka bir il, bugüne kadar hiçbir terör örgütüne prim vermediği gibi, bilhassa PKK'yı barındırmadığı gibi, DAİŞ'e de, IŞİD'e de asla prim vermedi, vermez de. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

TUĞBA HAZER ÖZTÜRK (Van) - Sayın Başkan, doğru, AKP IŞİD'i terör örgütü olarak kabul etmediği için.

BAŞKAN - Ülkesine, milletine bağlı olan şehirlerimizdir. Bütün bu şehirleri itham altında bırakmamak lazım. Her şehirde birtakım vakalar çıkabilir ama lütfen, ne olursunuz, bunu bilelim.

Bir de PKK gibi, PYD, YPG, YPJ ve DAİŞ'in de terör örgütü olduklarını, bunları hepimizin, bölünmez bütünlüğümüz adına, Anayasa'ya yaptığımız yemin adına, Anayasa'daki yemin metni üzerine sadık kalarak lanetlememiz, kınamamız gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)