Konu:Bakanlar Kurulunun Güvenoyu Alması Dolayısıyla Teşekkür Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:94
Tarih:29/05/2016


Bakanlar Kurulunun güvenoyu alması dolayısıyla teşekkür konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM (İzmir) - Sayın Başkan, saygıdeğer milletvekilleri; hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yüce Meclisimizin Hükûmetimize gösterdiği güven için hepinize teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından alkışlar)

65'inci Cumhuriyet Hükûmetimiz hayırlı, uğurlu olsun. Cenab-ı Mevla'mdan hayırlı hizmetler yapmamızı niyaz ediyorum.

Bu vesileyle, görevi devraldığım 64'üncü Hükûmetin Başbakanı ve Bakanlar Kurulu üyelerine de, Sayın Davutoğlu ve arkadaşlarına da yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından alkışlar)

65'inci Hükûmet Programı görüşmeleri esnasında görüşlerini dile getiren bütün milletvekillerimize, muhalefet partisi grup başkan vekillerine ve bu program üzerinde eleştirileriyle, önerileriyle bize ışık tutan bütün milletvekillerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şüphesiz, eleştiriler, uyarılar, öneriler bizim için yol göstericidir; daha güzel kararlar, daha doğru işler yapmamız için mutlaka yardımcı olacaktır.

Değerli milletvekilleri, AK PARTİ hükûmetleri olarak bizim bir özelliğimiz var: Seçimlerde ne kadar oy alırsak alalım bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin hükûmetiyiz, 79 milyonun hükûmetiyiz. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından alkışlar) Güzel ülkemiz Türkiye'miz, 65'inci Hükûmet döneminde çok daha güzel hizmetleri geçmiş dönemde yapılan hizmetlere ilave ederek Mustafa Kemal Atatürk'ün 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından alkışlar)

Demokrasimizi daha da ileri düzeye taşıyacağız. İnsan hak ve hürriyetlerini çok daha geliştireceğiz. Milletimizin birliği, beraberliği, kardeşliğinin daim olması için gece gündüz demeden çalışacağız. Milletimizin barışı, huzuru için hayatını seve seve veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bu duygularla, yüce Meclisimizden güvenoyu alan 65'inci Cumhuriyet Hükûmetinin üyeleri ve başkanı olarak, bir kez daha duyduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Allah yâr ve yardımcımız olsun. (AK PARTİ ve Bakanlar Kurulu sıralarından ayakta alkışlar)