Konu:CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun Cumhurbaşkanına yönelik bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:1
Birleşim:90
Tarih:17/05/2016


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun Cumhurbaşkanına yönelik bazı ifadelerine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

REŞAT PETEK (Burdur) - Sayın milletvekilleri, hepimizin saygı göstermesi gereken ortak değerler vardır. Cumhuriyetimiz, bayrağımız, ülkemiz, vatanımız, Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız ortak değerlerimizdir, bunlara saygı göstermek de en azından bir insan ve vatandaş olma borcumuzdur. Ama ne yazık ki ana muhalefet partimizin Genel Başkanı, maalesef, Cumhurbaşkanımıza hakaretlerinden öte, demokratik bir değişimi kanla durdurmaktan söz edecek kadar bir terör örgütü lideri gibi hareket etmeye başlamıştır. Aynı partinin bir milletvekili de ağzıma almaya çekindiğim kelimelerle Cumhurbaşkanımıza hakaret etme acziyetini göstermiştir.

Bu nedenle, Cumhurbaşkanımıza yapılan bu hakareti kınadığımı; bu hakaretin, kem sözlerin sahiplerine ait olduğunu bu yüce Meclisin çatısı altında ifade ediyorum.

BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU (Giresun) - Bakanlık tamam, Çalışma Bakanı olabilir, Orman Bakanı olabilir.

CEYHUN İRGİL (Bursa) - İyi güzel de kardeşim hakaret ediyorsun, "terör örgütü" ne demek ya? Olur mu canım öyle şey, ne dediğini bil sen de ya! Yalakalık yapacağım diye ne yapacağını şaşırdın. Terbiyesiz.